Чому в Чернівцях реорганізують обласний спеціалізований будинок дитини

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Чернівецький обласний спеціалізований будинок дитини. molbuk.ua

Чернівецький обласний спеціалізований будинок дитини об'єднають із Буковинським центром відновного лікування та комплексної реабілітації дітей. Зроблять це для того, щоб зберегти будинок дитини, де наразі перебуває дев'ять дітей, а також планують створити на його базі центр для лікування та реабілітації дітей з аутизмом.

За таке рішення проголосували депутати на сесії облради 20 вересня.

На засіданні сесії директорка департаменту охорони здоров'я обласної адміністрації Наталії Свестун сказала, що до 2024 року щороку з державного бюджету виділяли субвенцію для фінансування спеціалізованого будинку дитини. Однак цьогоріч отримали лист від міністерства охорони здоров'я про те, що треба реорганізувати цей заклад, як це роблять по всіх областях. Такі заклади реорганізуватимуть у центри реабілітації та паліативу, які зможуть законтрактуватися на 2025 рік із Національною службою здоров'я.

"Наш спеціалізований будинок дитини наразі не має відповідних умов для того, щоб він функціонував як центр реабілітації. Не має відповідних кадрів. Тому ми просимо приєднати його до Буковинського центру відновного лікування та паліативної допомоги для дітей, щоб зберегти цю структуру," — каже Свестун.

За її словами, в області щороку зростає кількість дітей, які хворіють на аутизм. Водночас "Буковинському центру відновного лікування та комплексної реабілітації дітей" бракує площі для того, щоб лікувати дітей з аутизмом. Тому приміщення спеціалізованого будинку дитини планують залишити за центром, щоб надалі розмістити там центр для лікування та реабілітації дітей з аутизмом до 18 років. Коли розроблять проєктно-кошторисну документацію та експертизу, шукатимуть гроші на облаштування приміщення.

Суспільне Чернівці телефонувало на стаціонарний телефон обласного спеціалізованого будинку дитини, аби дізнатись ставлення директорки закладу щодо реорганізації. За стаціонарним номером не відповідали на дзвінки.

Процес реорганізації закладів триватиме упродовж кількох місяців. За словами Свестун, мають створити ліквідаційну комісію та передати майно. Очільниці обласного спеціалізованого будинку дитини Людмилі Філіпець планують запропонувати іншу посаду, каже Свестун.

Штат оптимізують, а приміщення зроблять безбар'єрним

За словами керівника Буковинського центру відновного лікування та комплексної реабілітації дітей Антона Казанського, таке об'єднання закладів є нагальною потребою.

Після цього штат працівників обласного будинку дитини оптимізують, відповідно до кількості дітей. Наразі в закладі перебуває 8 дітей. З 34 працівників буде 22, а фонд зарплати складатиме від трьох до 3,5 мільйонів гривень щороку.

У новому структурному підрозділі по вулиці Щербанюка залишатиметься дев'ять дітей, які наразі там перебували у спеціалізованому будинку дитини.

"Щоб створити центр для дітей з аутизмом на базі приміщення по вулиці Щербанюка, приміщення треба переобладнати, отримати свідоцтво безбар'єрності та ліцензію на послуги за пакетом від національної служби здоров'я. Попередньо йдеться про орієнтовно три мільйони на обладнання. Ми ведемо перемовини з МОМ щодо встановлення зовнішнього ліфта," — каже Казанський.

Читати ще

Читати ще У шести медзакладах Буковини надаватимуть стаціонарну реабілітаційну допомогу

Новости Украины