Суспільне Черкаси
Черкаські інженери виготовляють потужні павербанки для старлінків та радіостанції для зв’язку. Ці пристрої виручають бійців на "гарячих" позиціях.
Пристроями, які виготовляють у Черкасах, управляють дистанційно, розповів інженер радіозв'язку Віктор Горобець.
Пан Віктор показав виготовлену ним радіостанцію. Вона сьогодні поїде на фронт.
"Радіостанція з джерелом живлення має можливість під'єднатися до телефонного апарата військового, на декілька кілометрів можна керувати радіозв’язком".
Суспільне Черкаси
Віктор Горобець розповів, що пристрій дбає про безпеку військових, бо ж має дистанційне управління.
"Там, де є випромінювання, туди зазвичай прилітає, як кажуть воєнні. І ми можемо на кілометр, на 2, на 5 віднести в сторону і телефонним апаратом бійці можуть користуватися. Також є можливість заряджати її від 20 до 30 вольтів будь-якою напругою".
Суспільне Черкаси
За допомогою станцій, які виготовляють черкащани, бійці з різних підрозділів можуть спілкуватися між собою. Створює такі пристрої Віктор Горобець разом у команді з інженером радіозв'язку Петром Попенком. Радіостанції не єдина їхня допомога військовим. Ще працюють над павербанками.
"Від одного нашого павербанка можна приблизно 14-15 або більше штатних акумуляторів зарядити. Був випадок, коли на одному такому акумуляторі п'ятеро людей 12 днів протримались. Це і телефони, і планшети, і радіостанції".
Суспільне Черкаси
Завдяки акумулятору можуть працювати й старлінки.
"Він зроблений з консервів, так званих автомобільних санлів. На сьогодні він вдався дуже простим, але дуже енергомістким", — додав Віктор Горобець.
Суспільне Черкаси
Волонтер Віталій Терьохін вже вчетверте за місяць замовляє в майстрів павербанки для захисників. Розповів: вони невеликі, зручні і вміщаються в звичайний рюкзак.
"Ця техніка їм корисна тим, що вони довго тримають заряд, тобто це ж не маленький павербанк, а можна заряджати неодноразово і рації, і квадрики, тобто все працює".
Суспільне Черкаси
Військовий Іван став на захист країни відразу після повномасштабного вторгнення. Вважає, що сучасна війна – технологічна, тому потрібно, щоб все працювало безперебійно:
"Генератор має недоліки – він гуде і споживає там норму бензину. Зарядити пристрій десь в тилу, вийти на завдання, пропрацювати добу-дві, знов зарядити. Сучасна машина дозволяє вести сучасну війну".
Черкаські майстри працюють кожного дня, щоб допомогти захисникам, розповів Віктор Горобець. За це військові віддячують їм шевронами. Понад 20 таких вже прикрашають кабінет.
Суспільне Черкаси
Авторка — Аліна Бережна
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України