За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Фото: Суспільне Хмельницький
Павербанки з використаних електронних сигарет виготовляють для військових студенти Хмельницького національного університету. Про це Суспільному Хмельницький розповів ініціатор їхньої розробки, голова профспілки закладу Анатолій Вичавка.
Студенти Хмельницького національного університету перевіряють стан акумуляторів від використаних електронних сигарет та сортують їх. Вони – основний елемент живлення у павербанках, над виготовленням яких нині працюють у конструкторському бюро університету, розповів один зі студентів-розробників портативних зарядних пристроїв для військових Володимир Закордонець.
"Зараз я відпаюю акумулятори, щоб хлопці перевірили їх на внутрішній опір. Це надасть можливість дізнатися, наскільки сильно акумулятор втратив свою місткість під час експлуатації у складі електронної сигарети", — пояснює студент.
Використані електронні цигарки, з яких студенти виготовляють павербанки для військових. Фото: Суспільне Хмельницький
Розробку павербанків розпочали півтора місяця тому, каже ініціатор їхнього виготовлення, голова профспілки закладу Анатолій Вичавка.
"Коли передавали допомогу нашим хлопцям через одеських волонтерів, ми підхопили ідею стосовно цього павербанку. Студенти, які залучені до профспілкової діяльності й мають відношення до радіотехніки, це підтримали. І ми вирішили реалізовувати цей проєкт", — розповідає Анатолій Вичавка.
Анатолій Вичавка розповідає про процес створення павербанків з електронних цигарок. Фото: Суспільне Хмельницький
На створення одного павербанку йде від 15 до 35 використаних акумуляторів від електронних сигарет. За корпус для першого дослідного зразка павербанка взяли коробку з-під телефону, яку обмотали ізоляційною стрічкою, каже Анатолій Вичавка. Потужність пробного зарядного пристрою – 20 тисяч міліампер.
"Це перший зразок, який ми використовуємо для певних досліджень: наскільки його вистачає заряджати, чи тримає зарядку, чи не має втрат. Такий павербанк нам коштував 131 гривню", — каже ініціатор розробки павербанків.
Студенти Хмельницького національного університету виготовляють акумуляторну батарею для павербанка. Фото: Суспільне Хмельницький
Корпуси для майбутніх павербанків друкуватимуть на 3D принтері під необхідні параметри, розповідає завідувач кафедри технології машинобудування Віталій Ткачук.
"Ми будемо створювати спочатку віртуальну 3D модель, код і за допомогою коду генерувати деталі, створювати на принтері. Для цього необхідна пластиковий дріт, 3D принтер та час. Виходячи із габаритів коробочки, цей процес займе одну-дві години. До кінця тижня модель ми вже отримаємо", — розповідає Віталій Ткачук.
За словами Анатолія Вичавки, нині у них два павербанки зроблені та випробувані, десять – у процесі монтажу.
"В більшості електронних цигарок акумулятори різної місткості. В одному павербанку мають бути акумулятори однакової місткості. Ми уже зібрали 500-600 електронних цигарок. Їх недостатньо, тому ми продовжуємо працювати над цим. Зараз хочемо домовитись з магазинами, які реалізовують електроні цигарки, щоб у них поставити скриньки для використаних", — каже Анатолій Вичавка.
У найближчих планах розробників — зробити за літо сто павербанків і передати їх військовим.