Цистит та геморой під час менструації: чому можуть виникнути хвороби, пояснюють лікарі

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Лікар-уролог Василь Рекрученко. crh.cn.ua

Також, каже лікар, ще існують фактори, які можуть обумовити розвиток цього захворювання:

  • неправильна гігієна;
  • дисбіоз піхви;
  • вже наявність тих чи інших гінекологічних захворювань.

"На фоні яких при менструаціях, коли виділяється кров, це буде джерелом для ще більшого розмноження бактерій, які можуть потрапляти в сечові шляхи, в уретру та сечовий міхур. Тому навіть статевий акт під час менструації може спровокувати розвиток циститу у жінок".

Цистит у жінок. Getty Images

Хронічний цистит може рецидивувати, каже уролог.

"Під впливом різних чинників: недосипання, переохолодження на фоні менструації — хвороба може поновитися. Має бути, зазвичай, для будь-якого захворювання своя клініка, навіть на фоні менструації".

Також під час менструації можуть проявлятися і вади розвитку сечової системи, пояснює лікар.

"Тому треба правильно встановити діагноз. Це не лише аналіз, це і лабораторне дообстеження, і ультразвукові дообстеження".

Відмінність циститу та болю при менструації

Відмінність полягає в тому, що ніколи при менструації не буде болючого сечовипускання, ніколи не буде болючості по ходу сечовипускного каналу, і ніколи під час менструації не буде частого сечовипускання.

"Тому, якщо ці симптоми є у пацієнтки, то треба на це звернути увагу. І звернутися і до гінеколога, і до уролога, і до сімейного лікаря. Зазвичай цистит таке захворювання, що якщо неправильно пролікувати, то він може перейти в хронічну форму. І потім ця хронічна форма пацієнтку буде турбувати довгий час".

Чи може загостритися геморой під час менструації

Лікар-проктолог Ігор Саргош пояснює: під час місячних відбуваються фізіологічні зміни, які проходять в організмі жінки. Вони можуть стосуватися і реологічних властивостей крові, тобто наскільки кров рухається по венозному і артеріальному руслі. І, як результат, за тих чи інших умов можуть реагувати і венозні сплетіння в анальному каналі.

"Якщо йде загострення саме геморою і це видно, і жінка це відчуває, то, безумовно, потрібно звернутися до проктолога. Не потрібно прив'язуватися до терміну закінчення менструації, а потрібно одразу звертатися до лікаря".

Лікар-проктолог Ігор Саргош. aksioma.clinic

За словами лікаря, річ у тому, що існує гострий геморой, коли відбувається тромбоз, і тоді це загострення, як правило, супроводжується болем в таких пацієнтів.

Інший напрямок розвитку загострення хронічного геморою — це гемороїдальні кровотечі, каже Ігор Саргош.

"Тобто вони можуть бути в різних фазах менструального циклу, і, відповідно, ні в тому, ні в іншому випадку жінці не треба терпіти. Вона має прийти на прийом до проктолога, і для цього навіть не потрібно ніякої підготовки, бо кишковий міст це також додаткова інформація для лікаря-проктолога. Тож вона проконсультується, і буде призначено лікування".

Геморой у жінок. Getty Images

Лікар каже, можливо, саме менструація дозволить вчасно поставити діагноз геморою.

"І так само, наприклад, біль в анальному каналі. Жінка може думати, що це йде саме загострення по лінії тромбозу, тобто тоді, коли є вузли, вони болючі, вони напружені. Але ж це може бути і не геморой, це може бути ще кілька патологій, які саме в той період у жінок, коли їх імунна система працює по-особливому. І вся реологія крові працює теж фізіологічно по-особливому, що може спричинити виникнення того чи іншого захворювання. Як правило, коли є хронічний геморой у жінок, під час місячних в тій чи іншій формі він може загострюватись".

Читати ще

Читати ще Менструальний цикл: яка його норма, фази, чи завжди жінки відчувають біль та про синхронізацію циклу у жінок

Новости Украины