«Цього року разів 10 викликали поліцію»: як працюють контролери в тролейбусах Чернігова

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Контролерка Валентина Арендар. Суспільне Чернігів

Жінка згадує про це так:

"Стали перевіряти салон. У всіх було все добре. Дійшли до пасажира, він тримав картку і сказав що в нього несплата. Я запитала, чого він не сплатив. Я перевірила валідатором, там баланс був – три гривні. Не вистачає коштів на картці. Кондукторка сказала йому, що він мав сплатити за проїзд. Пасажир відповів, що не буде платити, тому що купив транспортну картку", — розповіла контролерка.

Вона пояснювала пасажиру, що якщо не вистачає грошей на балансі транспортної картки, то треба тоді в інший спосіб заплатити та придбати квиток протягом однієї зупинки.

Пасажир, який відмовився сплачувати за проїзд. Суспільне Чернігів

Однак той відмовився та почав кидатися на контролерку та кондукторку. Поліцію на цей раз викликати не встигли, розповіла Валентина.

Контролери виписують штраф. Суспільне Чернігів

Такі конфлікти з пасажирами, за словами контролерки, трапляються нерідко. Підтверджує це і начальник тролейбусного управління Руслан Ємець.

"Ця ситуація майже стандартна. Були такі випадки у нас, що один контролер зазнав таких досить серйозних ушкоджень. Звичайно, викликали поліцію. Протягом року десь приблизно разів з 10 ми викликали поліцію з приводу такого фізичного опору роботі та діям контролерів".

Зазвичай, пояснює Руслан Ємець, такі ситуації виникають, коли пасажир не погоджується зі штрафом. Каже: цьогоріч контролери виписали близько 1 200 штрафів.

Начальник тролейбусного управління Руслан Ємець. Суспільне Чернігів

"Завжди були так звані «зайці». Це одна з основних категорій порушників. Також дуже багато порушень в осіб пенсійного похилого віку: забувають або не мають посвідчення, яке надає право проїзду. І хоча ми розуміємо, що люди пенсіонери, але правила є правилами".

В середньому, за словами Ємця, кількість пасажирів, які з тих чи інших причин не сплатили за проїзд в тролейбусі, від 120 до 140 людей на місяць.

"Сума штрафу стягується у 20-кратному розмірі від вартості проїзду. Вартість проїзду у нас затверджена 12 гривень, але люди, які мають транспортну картку мають знижку — 8 гривень проїзд в комунальному транспорті. Тобто сума штрафу — 240 гривень. Загалом за минулий рік це було приблизно 860 штрафів. Це 170 тисяч гривень орієнтовно за рік".

Люди на зупинці у Чернігові. Суспільне Чернігів

Начальник тролейбусного управління говорить, сплатити штраф можна не лише у банку, а й одразу на місці через QR-код.

Читати ще

Читати ще

У Чернігові відновили рух тролейбусів на перехресті вулиць Мазепи та Музичної

Новости Украины