За інформацією: Суспільне Чернівці.
Труби, якими замінять ділянки водогону. Чернівціводоканал
Цьогоріч Чернівці були без води через аварії сім діб. Це менше, ніж у попередні роки. Зокрема, у 2021 році відключення сумарно тривали 37 діб.
Про це на річному звіті розповів гендиректор водоканалу Андрій Колесник.
За його словами, йдеться саме про аварійні витоки, а не ремонти. Зменшити кількість аварій вдалось завдяки реконструкції водогону.
"Можна прослідкувати динаміку зменшення кількості аварій порівнюючи з 2021, 2022 та іншими роками. Бригади працюють фактично безперервно. Спочатку обслуговуються масштабніші локації, а пізніше виїжджаємо на менші ділянки, тому деяким людям доводиться чекати довше", – каже Колесник.
Що відомо про ремонт водогону
У першій стадії ремонту передбачена заміна 5,75 кілометра аварійних ділянок водогону. Зараз це реалізують.
Також передбачене встановлення фабрики з виробництва гіпохлорита. За словами Колесника, проєкт з будівництва станції з виробництва гіпохлорита натрію продовжується. Стратегічна мета полягає в тому, аби з часом замінити хлор на гіпохлорит натрію.
Крім цього, вже підписали договір щодо другої стадії та закупили обладнання. Друга стадія передбачає заміну наступних семи кілометрів водогону.
Також, за його словами, зараз майже на етапі підписання наступний тендер на встановлення вузлів врегулювання тиску. Місто планують розподілити на 14-17 великих районів і кожен з них буде можливість перемикати. Вони автоматично наповнюватимуться і працюватимуть, каже Колесник. Це також передбачено другою стадією проєкту.
Крім цього, з 2025 року планують оголосити тендер на реконструкцію очисних споруд каналізації. Більшу частину робіт фінансуватимуть за грант, ще частину — за кредитні гроші.