ДБР викрило схему привласнення нерухомості «Київміськбуду» на сотні мільйонів гривень

Вручення підозри. ДБР

Державне бюро розслідувань спільно з Департаментом стратегічних розслідувань викрили схему, в якій незаконно заволоділи майном "Київміськбуду" на понад 282 млн грн.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Встановили, що схему організував власник одного з підприємств-управителів фонду фінансування будівництва та директор компанії, через яку здійснювали оплату купівлі нерухомості.

"Учасники оборудки підробляли документи та без відома забудовника здійснили продаж майнових прав на об'єкти нерухомості на підконтрольних осіб. Загальна сума збитків ПрАТ "ХК "Київміськбуд" перевищує 282 млн грн", — зазначають правоохоронці.

Підозрювані. ДБР

Організатору схеми повідомили підозру в організації протиправного заволодіння майном, що спричинило тяжкі наслідки, несанкціонованому розповсюдженні інформації з обмеженим доступом (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 206-2, ч. 1 ст. 361-2 ККУ).

Директор підприємства, через яке здійснювалася оплата придбання нерухомості, підозрюється у пособництві протиправному заволодінні майном (ч. 5 ст. 27, ч. 3, ст. 206-2 ККУ).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років.

Організатору схеми обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 282,6 млн гривень. Вирішується питання щодо застосування запобіжних заходів іншим підозрюваним.

Читати ще

Читати ще Порятунок «Київміськбуду»: компанію необхідно докапіталізувати на понад два мільярди грн — рішення комісії

Під час розслідування правоохоронці також викрили працівника податкової служби та співробітника держбанку, які надавали фігурантам злочинної схеми інформацію щодо низки товариств.

"Зокрема, номери, дати відкриття та закриття рахунків, інформація щодо реєстрації платника податку на додану вартість та єдиного соціального внеску, інформація про місце обліку, стан рахунків, рух коштів по ним та інше", — зазначають у ДБР.

Працівнику податкової служби повідомили підозру в несанкціонованих діях з інформацією, що обробляється в електронно-обчислювальних машинах, вчинених повторно, та несанкціонованому збуті або розповсюдженні інформації з обмеженим доступом (ч. 2 ст. 362, ч. 1 ст. 361-2 ККУ). Санкція статті передбачає позбавлення волі до 3 років.

Водночас співробітнику держбанку повідомили підозру в несанкціонованому збуті або розповсюдженні інформації з обмеженим доступом (ч. 1 ст. 361-2 ККУ). Йому загрожує позбавлення волі до 2 років.

Топ дня

Тестуватимуть нові графіки: як вимикатимуть світло у Києві та області 8 червня 7 червня, 18:24

Відключення не завадять роботі: у Києві ЦКС працюватимуть під час відсутності світла 7 червня, 15:18

Напад на волонтерку у Києві: суд обрав запобіжний захід одному з нападників 7 червня, 12:40

Заробляли до 100 тис. доларів на місяць: СБУ затримала в Києві колишню народну депутатку та її спільників Доповнено 7 червня, 12:29

У Київський області через атаку РФ виникла пожежа на промисловому об’єкті Доповнено 7 червня, 12:08

Вибір редакції

Міст-хвиля і рекреаційна зона на острові: Кличко пояснив, чому не зупинили будівництво під час воєнного стану

Зібрав понад 1 млн грн: Буча зустріла волонтера з Полтавщини, який ініціював велопробіг на підтримку ЗСУ

Світ дитинства під час війни: в музеї Тараса Шевченка в Києві відкрилась виставка «Вийти з тіні» Ексклюзивно

У Макарівській громаді на Київщині подвір’я школи, пошкоджене військовою технікою росіян, перетворюють на квітучий сквер Ексклюзивно

У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками

Джерело

Новости Украины