Де знайти роботу онлайн?

Причин для пошуку віддаленої роботи існує безліч — хтось шукає більш гнучкий графік, комусь набридло витрачати час на поїздки в офіс і назад, комусь більше не хочеться виконувати не завжди грамотні та логічні завдання керівництва. А хтось просто втратив роботу, був змушений змінити місце проживання і займатися пошуками нового напряму діяльності в ситуації, що склалася. У всіх цих випадках вихід є – це фриланс робота. Це поняття давно і міцно увійшло в життя, надаючи безлічі людей можливості для заробітку та самореалізації. Існує багато способів, які допоможуть знайти для себе потрібну вакансію.

З чого розпочати пошуки роботи онлайн

Вирішивши зайнятися пошуками роботи на фрилансі, насамперед варто оцінити відповідні скіли, розібратися з тим, як грамотно презентувати себе потенційному роботодавцю. Якщо здобувач вже має досвід подібної роботи, йому варто перечитати і при необхідності підкоригувати інформацію, що міститься в резюме. Початківцям на цій ниві необхідно скласти таке резюме, де у найбільш привабливій формі презентувати свої вміння та навички, які стосуються роботи, яку є бажання отримати.

З більшою ймовірністю робота онлайн буде знайдена за наявності портфоліо. Адже саме портфоліо є для потенційного роботодавця головним показником досвіду та професіоналізму претендента. Після того, як підготовчий етап пройдено, можна приступати до пошуку ефективних каналів, які надають реальні вакансії.

Кого шукають роботодавці: найбільш популярні професії

Шанси знайти віддалену чи гібридну роботу є, безумовно, у всіх. Проте є перелік найбільш затребуваних фахівців, які напевно не залишаться без вигідних пропозицій. Цей список містить наступні професії:

  1. Дизайнер інтерфейсів — займається розробкою дизайну, а також ергономіки сайтів або додатків, повинен мати розуміння досвіду користувача і художні здібності.
  2. Спеціаліст з контенту – відповідає за створення контенту та керування ним на сайті або в соцмережах компанії. Ключові навички – досвід письмової комунікації, знання SEO-оптимізації та вміння аналізувати дані.
  3. Веб-розробник – створює та підтримує сайти, а також розробляє функціональність онлайн-платформ.
  4. Фахівець з інтернет-маркетингу – працює з контекстною рекламою, оптимізує сайт під пошукові системи, просуває бренд в інтернеті.

Які можливості для пошуку роботи онлайн існують

Сьогодні зона пошуків роботи онлайн надзвичайно велика. Це обов’язкові для моніторингу спеціальні ресурси, дошки оголошень. Дуже дієвий спосіб – пошук у Telegram каналах. Сервісів із вакансіями зараз досить багато. Можна використовувати пошук за назвою професії в самому месенджері. Однак краще все ж таки шукати проекти в перевірених каналах, таких, наприклад, як:

  • UAJOB;
  • Lobby X;
  • Навзаєм Чат;
  • Freelancehunt;
  • Happy Monday;
  • Крезюме Вакансії;
  • Workado;
  • ZAICHENKOTEAM.COM.

Крім того, можна скористатися соцмережами. Наприклад, у Facebook існують тематичні групи з вакансіями, на які варто підписатися та стежити за появою нових пропозицій. Можна також виявити ініціативу та запропонувати свої послуги. Відмінне рішення — Linkedln. Ця соціальна мережа призначена для створення ділових контактів та пошуку роботи, особливо популярна за кордоном.

Де шукати: профільні ресурси чи універсальні біржі

Безумовно, пошуки можна максимально звузити та вирушити шукати роботу в інтернеті на вузькоспеціалізовані майданчики, які пропонують вакансії в основному для представників одного напряму. Наприклад, фахівцям у галузі графічного дизайну можна вирушити на Dribbble. Платформа пропонує безкоштовну дошку оголошень та ще чимало приємних бонусів. Представникам блогосфери стане в нагоді Problogger, яка призначена в першу чергу для навчання блогерів-початківців, але має дошку оголошень з новими вакансіями, які додаються щотижня. Ресурс для письменників, які шукають віддалену роботу – Freelance Writing, а AngelList призначений для тих, хто хоче заробляти у сфері технологій/стартапів.

Потужні платформи, що надають списки вакансій у всіх існуючих напрямках — це класичні ресурси, універсальні фріланс-біржі, такі як Work Nomads, Fiver, Freelancehunt, JustRemote. Ці майданчики відвідує безліч потенційних замовників, серед пропозицій яких є більше шансів знайти бажану роботу.

Як отримати доступ до списку вакансій під час пошуку онлайн роботи

Найкращим варіантом буде залишити свої підготовлені та вичитані резюме на якомога більшій кількості ресурсів, де можна отримати фриланс замовлення на виконання певного проекту. Це значно збільшить можливість результативності пошуку. Звичайно, не варто займати вичікувальну позицію і сподіватися виключно на реакцію у відповідь замовника, зацікавленого в конкретних послугах. Для цього здебільшого необхідно пройти нескладну реєстрацію та вказати категорію своєї спеціалізації, а в кожній категорії існує величезний список вузькоспеціальних навичок.

Потім потрібно верифікувати свій аккаунт (СМС, поштою та платіжними реквізитами), щоб збільшити свої шанси на отримання замовлення. Важливо також підкреслити свої видатні здібності. А саме  — вказати свої освіту, досвід, сертифікати, розмістити портфоліо, прикріпити відгуки клієнтів. На деяких платформах потрібно буде також пройти нескладні іспити за своєю спеціалізацією. Ці кроки значно збільшать вірогідність отримання замовлення.

Новости Украины