Депутати Чернігівської міськради проголосували за звернення до Верховної Ради України щодо повноважень МВА

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

22 з 42 депутатів на сесійному засіданні Чернігівської міськради підтримали звернення до Верховної Ради України щодо повноважень Чернігівської міської військової адміністрації на чолі з Дмитром Брижинським.

За словами виконувача обов'язків міського голови Чернігова Олександра Ломаки, немає підстав для ліквідації міської влади. Водночас плани наділити Чернігівську МВА додатковими повноваженнями, які не стосуються оборони, він називає "наступом на місцеве самоврядування".

Народний депутат від Чернігівщини з фракції "Слуга народу" Сергій Гривко каже, що не знає, чи будуть у Верховній Раді розглядати питання розширення повноважень міської військової адміністрації, адже поки немає порядку денного цього засідання.

"Порядку денного найближчого засідання ще немає, й невідомо, коли воно буде".

На звернення Чернігівської міської ради до Верховної Ради України відреагував так:

"Звернення вони (депутати Чернігівської міськради, — ред.) ухвалили, значить щось хвилюються".

Як працює міська рада при введенні військової адміністрації?

За словами виконавчого директора Чернігівського відділення Асоціації міст України Миколи Силенка, коли вводиться міська військова адміністрація, то начальник ОВА затверджує її структуру і штатний розклад. Реєструють окрему юридичну особу, реєструють її в казначействі, як орган, який керує бюджетом. Військова адміністрація здійснює свої повноваження протягом дії воєнного стану та ще 30 днів після його припинення.

"Однак утворення самої військової адміністрації не припиняє міську раду як юридичну особу: не припиняє ані комунальні підприємства, ні комунальні заклади, ні комунальні установи на території міста".

Водночас у статті 10 Закону "Про правовий режим воєнного стану" є частина друга, в якій вказано, що крім повноважень за законом, Верховна Рада України за поданням Президента може ухвалити рішення про здійснення начальником військової адміністрації повноважень ради виконкому та міського голови.

"Тобто, фактично, може бути два формати роботи військової адміністрації: перший, коли при введенні адміністрації міська рада в частині повноважень виконкому та міського голови є, другий — начальник військової адміністрації отримує повний перелік повноважень міської ради й виконкому. Тобто у нього вся повнота влади на території міста".

В останньому випадку (коли начальник міської військової адміністрації отримує весь перелік повноважень, ред.), каже Силенко, статус депутатів міської ради не припиняється, однак вони обмежуються в повноваженнях.

"Міська рада не збирається, сесії не проводяться, виконкоми не проводяться, все ухвалюється одноосібно начальником міської військової адміністрації".

Новости Украины