За інформацією: Суспільне Чернівці.
Студенти Української академії лідерства. 18000.com.ua
Депутати Чернівецької міськради виділили 5,6 мільйона гривень на фінансування осередку академії лідерства у Чернівцях. Так з вересня для орієнтовно 40 підлітків з різних регіонів країни зможуть проводити неформальні навчання для особистісного розвитку.
На попередній сесії депутати це рішення не підтримали. Суспільне Чернівці розповідає, як голосували депутати на червневій сесії.
На сесії 27 червня проєкт рішення про фінансування академії лідерства у Чернівцях розглядали вдруге. Цього разу його підтримали 22 присутні депутати, ще 12 – не голосували. Йдеться переважно про депутатів від фракції "Народний контроль" та "Рідне місто". Про це відомо з відеотрансляції засідання сесії.
Водночас депутат від "Пропозиції" Михайло Шкурей утримався. На засіданні він сказав, що неформальна освіта – гарна ідея, але "не розуміє, чому місто має за це платити".
З цих же причин проєкт рішення не підтримали на травневій сесії — у частини депутатів виникли питання, чи доцільно витрачати гроші саме на це. Зокрема, депутатка фракції "Слуга народу" Оксана Зубжицька у коментарі Суспільному розповіла, що хоче, аби була гарантована квота для підлітків з Чернівців, які можуть стати студентами академії. Також можливість їхнього працевлаштування у міськраді чи комунальних закладах.
"Я б хотіла, щоб у нас була якась гарантована квота: що саме наші студенти мали змогу навчатися в цій академії. І потім, якщо ми фінансуємо цей проєкт, то передбачити умовами контракту з цією людиною, що вона, умовно кажучи, якийсь час працювала потім в комунальних закладах нашої громади", – каже Зубжицька.
Начальниця міського управління освіти Ірина Ткачук розповіла на сесії, що діти з Чернівців матимуть більше шансів стати студентами академії, якщо заявки на вступ подасть більше дітей. Для цього інформують учнів про роботу академії лідерства. Також планують прописати у меморандумі про співпрацю з академією, щоб її випускники проходили стажування у міськраді.
"Було б добре, аби діти, які завершивши навчання в академії та повернулися в місто або які прибули з інших міст у Чернівців, залишилися тут і працювали на громаду. Тому пропишемо, щоб повнолітні діти стажувалися в органах місцевого самоврядування за програмою стажування з подальшим працевлаштуванням", – каже Ткачук.
За словами Ткачук, оскільки рішення підтримали, навчання за програмою академії лідерства можуть розпочати у вересні, а студенти зможуть стажуватися у міськраді з жовтня-листопада.
Депутат від фракції "Європейська солідарність" Сергій Бостан ще на минулій сесії підтримав проєкт рішення, бо вважає, що це промоція міста. Про це розповів у коментарі Суспільному.
"Важливо, щоб у Чернівцях відбувалося якнайбільше заходів, в яких брали участь відомі тренери та експерти. Ті, які зможуть приїхати у Чернівці та працювати з місцевою молоддю. Також приїжджатимуть учасники з різних регіонів та з інших країн. Це теж промоція нашого регіону та міста, щоб Чернівці звучали якомога частіше", – каже Бостан.
"Стараємось відкривати осередки у західних регіонах"
Осередки Української академія лідерства зараз є у Львові та Ужгороді. До повномасштабного вторгнення працювали також у Миколаєві, Маріуполі та Харкові – їх релокували й наразі осередки намагаються відкривати у західних регіонах, розповіла у коментарі Суспільному виконувачка обов'язків керівника Української академії лідерства Євгенія Матейчук.
"Академія – це більше, ніж 10-місячна інформаційна програма. Це робота з громадою, школами та організаціями. Проведення подій. Є багато практики: вони роблять проєкти та події. Багато спорту та експедицій регіоном. Тобто, завдання, щоб вони максимально дослідили, як функціонує держава й світ та як вони в цьому можуть бути корисними", – каже Матейчук.
Чотири роки тому академія працювала й в Чернівцях – щоб відновити осередок, потрібне фінансування. Для цього рішенням сесії передбачити 5,6 мільйона гривень на два роки.
Матейчук каже, за ці гроші зможуть організувати навчальну 10-місячну програму, забезпечити доїзд, харчування та проживання студентів, адже навчатися в академії має молодь з різних регіонів, яка проходить конкурс. Решту витрат покривають міжнародні донори.
"Якщо у вересні ми почнемо програму, то в червні завершимо. Йдеться про частину грошей на цей рік, та частину на 2025. Тобто, це не лише про 10 місяців, а частково про другий рік навчання в осередку в Чернівцях", – каже Матейчук.
Читати ще
Читати ще Зможуть навчати 40 підлітків з різних регіонів: чи потрібно у Чернівцях виділяти понад 5,5 млн грн на академію лідерства
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]