Депутати вирішили не відвідувати сесію Чернігівської міськради після рішення «Рідного дому» не голосувати за регламент

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Порожня президія сесійної зали в Чернігівській міськраді. Суспільне Чернігів

Депутати Чернігівської міськради від фракцій "Слуга народу" та "Наш Край" ухвалили рішення не приходити на 44-ту сесію 20 лютого після того, як голова найбільшої фракції "Рідний дім" Олександр Ломако заявив, що фракція не підтримуватиме зміни до регламенту.

Про у коментарі Суспільному розповіли голови фракцій "Слуга народу" та "Наш Край" Максим Черненок і Олександр Луценко.

Максим Черненок. Суспільне Чернігів (архів)"Ми офіційно попереджали, що якщо не внесуть питання регламенту Чернігівської міської ради до порядку денного, тоді немає сенсу взагалі проводити сесію. Адже багато питань, які виносились на сесію, на сьогодні не належать до компетенції міськради. Після того, як пан Ломако заявив, що це питання не буде виноситись на сесію, тоді взагалі втрачений сенс відвідування сесії. Ухвалювати незаконні рішення – це не варіант", — каже Черненок.

Нагадаємо, що депутатка від фракції "Слуга народу" Катерина Демченко зареєструвалась перед початком сесії.

Зі слів Олександра Луценка, питання регламенту обговорювалось на погоджувальній раді та профільній комісії, але до єдиного варіанту депутати так і не дійшли.

Олександр Луценко. Ffacebook/»Наш край Чернігів»"Вирішили обговорювати це питання під час планового засідання. Ми готувалися, ми планували туди йти. Але заява пана Ломака стосовно того, що ніяких обговорень регламенту не буде, звела нанівець бажання нашої фракції працювати. Ніяких зобов'язань в нас немає перед купкою депутатів, які хайпують замість того, щоб працювати, замість того, щоб нарешті відшукати якийсь компромісний формат та робити корисні речі на благо громади. У нас є зобов'язання виключно перед громадою, перед нашими виборцями", — говорить Луценко.

Одним з можливих варіантів ухвалення питань щодо фінансування окремих міських програм, а також земельних питань, на думку Максима Черненка, є їх одноосібне затвердження начальником Чернігівської МВА Дмитром Брижинським.

"Ці питання входять до повноваження голови Чернігівської МВА. Нещодавно Ломако казав, що за ввесь час один раз програму затверджували. Це неправда. Минулого тижня затвердили програму по транспорту, яка сьогодні вносилася і розв'язали питання компенсації для перевізників. Так і будь-яку програму можна затверджувати розпорядженням начальника МВА. Він має повноваження й у сфері земельних правовідносин. Тобто, фактично, всі земельні питання, крім передачі у власність і крім передачі нових земельних ділянок в оренду строком на один рік, це повноваження начальника МВА.Річ у тім, що ці програми потрібно дослідити, виявити можливі факти корупційні, тому що це теж певна відповідальність, але начальника МВА. Якщо ж ухвалюють програми на сесії, то це колективна безвідповідальність. Ця людина (начальник МВА, — ред.) сама відповідає і тому все ж таки ці питання він має дослідити й унормувати. Я вважаю, що це на сьогодні єдиний шлях у межах чинного законодавства".

Хворобою свою відсутність на сесії пояснили Ірина Соломаха з "Європейської солідарності", а також позафракційний депутат Віталій Голець (обраний від партії "ОПЗЖ", яка нині заборонена в Україні, — ред.).

Суперечки за регламент політичний оглядач Олександр Рись називає боротьбою за владу в Чернігові.

"Компромісу поки що не видно. Військова адміністрація наполягає на тому, щоб був прийнятий регламент, і, відповідно, була змога взяти більше повноважень на себе, завдяки цим змінам в регламенті. Тому що вони через суди домоглися для себе більше повноважень".

Нагадаємо, що ухвалення нового регламенту — це спроба врегулювати взаємовідносини двох органів: міськради та міської військової адміністрації. Раніше через одночасне їхнє функціонування та відсутність законодавчого розмежування повноважень у відносинах двох органів неодноразово виникали проблеми: хто і що має затверджувати.

Спроби розв'язати це питання були. 31 липня 2023 року міська рада ухвалила зміни до регламенту, у яких було прописано, що саме може пропонувати та затверджувати начальник МВА. 10 липня 2024 року до регламенту знову вносять зміни, якими, фактично, скасовують попередні. А також додають статтю, у якій зазначено, що погоджувати з МВА мають лише рішення, які стосуються питань оборони, цивільного захисту, громадської безпеки та порядку, захисту критичної інфраструктури, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян.

Інші рішення міська рада ухвалює згідно з законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих рад", Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими нормативно-правовими актами та регламентом. Тодішній секретар міськради Олександр Ломако, який виконував обов'язки міського голови, казав, що такі зміни внесли, бо попередній регламент порушував норми Конституції, а МВА блокувала важливі для життєдіяльності міста питання. А начальник МВА Дмитро Брижинський у своїх соцмережах написав, що "дане рішення було ухвалено, щоб унеможливити контроль діяльності міської ради".

Читати ще

Читати ще Регламент Чернігівської міськради: як його хочуть змінити і навіщо це потрібно

Читати ще Земля, програми, новий секретар, регламент: про що говорили на погоджувальній раді перед сесією Чернігівської міськради

Новости Украины