Дієтолог назвав найкорисніший йогурт: на що звертати увагу

Грецький йогурт і ісландський йогурт (скір) містять менше цукру і більше білка через спосіб їх виготовлення.

Дієтолог розповів, який йогурт найкорисніший/ Колаж УНІАН, фото  liberty-rb.ru. pixabay.com

Останнім часом виробники йогуртів пропонують все більше їх різноманіття – йогурти з різними наповнювачами, з коров’ячого, козячого або овечого молока, або навіть варіанти з кокосовим та мигдальним молоком, і вибираючи серед них найкорисніший, легко розгубитися. .

Хоча будь-який вид йогурту може вписатися в здорову дієту, однак, як пише USA Today, можна виділити два найкорисніших – це грецький йогурт і ісландський йогурт (скір). За словами зареєстрованого дієтолога Джеймі Надеу саме ці йогурти, як правило, містять менше цукру і більше білка через спосіб їх виготовлення.

Грецький йогурт — це звичайний йогурт, який проціджують, щоб видалити сироватку або рідину. В результаті виходить більш густий йогурт з більш концентрованим, гострим смаком. Оскільки грецький йогурт більш щільний, він містить більше білка, ніж звичайний, не проціджений йогурт.

Відео дня

Скір також проціджують, і для його виготовлення потрібно набагато більше молока, ніж для звичайного йогурту, тому він також має високий вміст білка.

Наприклад, 100 грамів звичайного йогурту містять близько 3,5 грамів білка. Така ж порція грецького йогурту містить 9 грамів білка, а скіру — 10 грамів.

«Але якщо вам не подобається густий, гострий смак грецького та ісландського йогурту — не засмучуйтесь. Оскільки всі йогурти корисні, варто обирати той, який смакує і викликає бажання їсти його і надалі», — зазначає дієтолог.

Загалом йогурт є корисним перекусом або доповненням до будь-якого прийому їжі. Він містить кальцій, фосфор, цинк, селен, йод, рибофлавін і вітаміни B5 і B12. Дослідження показало, що люди, які регулярно їдять йогурт, мають нижчий ризик ожиріння і більше споживають клітковини, кальцію, магнію, калію і вітаміну D. Йогурт також містить пробіотики, які підтримують здоров’я кишечника.

Раніше ми розповідали, скільки цукру можна їсти без шкоди для здоров’я. Так, дорослим варто обмежувати кількість доданих цукрів не більше ніж до 6% від загальної кількості калорій в день. Це 6-9 чайних ложок, або близько 30 грамів цукру, для раціону 2000 калорій.

Джерело

Новости Украины