За інформацією: Суспільне Вінниця.
Учасниці клубу «Посиденьки у Ксеньки». Суспільне Вінниця
Суспільному Оксана Безносюк розповіла, що в минулому вона вчителька математики й фізики.
Учасниці клубу «Посиденьки у Ксеньки». Суспільне Вінниця
Вишивкою захоплюється понад 40 років, і для неї це своєрідна медитація. На початку повномасштабної війни вирішила організувати клуб.
"Треба було знаходити розраду, мені прийшла ідея створити клуб. Ми спочатку приносимо ті роботи, які вишиваємо, радимося, які нитки краще підібрати, одна одній підказуємо", — розповіла Оксана Безносюк.
Учасниці клубу «Посиденьки у Ксеньки». Суспільне Вінниця
Вона розповіла, що їй подобаються сорочки сучасного крою. На чергові посиденьки вбралася у сорочку, вишиту білим по білому.
"Мені хотілося, оскільки ми живемо в сучасному світі, привнести вишивку в сучасний одяг, сучасного крою з елементами прадавнього нашого, яке збереглося. Ця сорочка за мотивами Сумщини та Чернігівщини. Білим по білому".
Учасниці клубу «Посиденьки у Ксеньки». Суспільне Вінниця
Серед учасниць клубу "Посиденьки у Ксеньки" Жанна Приймак. Сорочку вона вишивала для сестри, яка проживає у Канаді. Син Жанни нині боронить країну. Жінка розповіла, що під час вишивання відволікається психологічно.
"Мені потрібно було заспокоїтися, бо син на фронті. Дев'ятий рік. Емоційний стан треба, щоб не було стресу, я почала вишивати. Я вишила йому сорочку і ще його хлопцям, весільні. Вони їх чекають", — розповіла Жанна Приймак.
Вишиванки учасниць клубу. Суспільне Вінниця
Відвідує клуб і Жанна Девдюк. Вона сказала, що ще два роки тому зовсім не вміла вишивати. Цього її навчили у клубі.
"Взагалі, щоб вишити цю сорочку, я навчилася вишивати. Це була моя мрія: хотіла мати сорочку вишиту. Я дуже рада, що є така спільнота. Тут можемо спілкуватися, вчитися вишивати", — розповіла Жанна Девдюк.
Вишиванка. Суспільне Вінниця
Не вміла вишивати й Наталя Ланова. Тепер на "посиденьки у Ксеньки" приносить свої роботи.
"Треба тільки бажання, вчитися ніколи не пізно. Все сама. Знайшла візерунки", — сказала Наталя Ланова.
Вишиванка. Суспільне Вінниця
Сорочку з орнаментом Мурованокуриловецької громади вишивала вчителька математики Інна Петруняк. Вона розповіла, що хоче встигнути до травня, аби одягнути її на День вишиванки.
"Це віддушила. Ти вишиваєш, хороші думки… Основна робота виснажує емоційно, а вишивка — я б і вдень, і вночі б вишивала", — сказала Інна Петруняк.
Силянки Наталі Левіцької. Суспільне Вінниця
Ще одна учасниця, Наталя Левіцька, окрім вишиванок, займається і бісероплетінням. Каже, її силянки та ґердани носять майже всі відвідувачки клубу.
"Я закінчувала вишивати сорочку і думала, що б це вишити на шиї спереду. Дівчата сказали залишити не вишитим, одягнути гарне намисто і не треба буде вишивати. Я почала шукати, як зробити гарне намисто", — розповіла Наталя Левіцька.
Ґердани Наталі Левіцької. Суспільне Вінниця
Збираються жінки щосуботи в приміщенні бібліотеки № 13. Долучитися до клубу можуть усі охочі, сказала Оксана Безносюк. Головне, за її словами, це бажання.