За інформацією: Суспільне Чернігів.
Узбіччя дороги у селі Слобідка, де граються діти. Суспільне Чернігів
Діти розповідають, що для повсякденних розваг їм потрібні гірки, гойдалки та турніки.
Єлисей біля зруйнованої халабуди. Суспільне Чернігів
Поки справжнього дитячого майданчика в Слобідці немає — діти граються в піску на узбіччі або на дорозі, каже мати трьох дітей Тетяна Гаркава.
Тетяна Гаркава, місцева жителька. Суспільне Чернігів"Машини їздять мотоцикли літають. І дінь дінь. І діти катаються тут також на трасі. Дітей дуже багато, особливо влітку, площадка, звичайно, треба, дуже треба".
З нею згодна й її односелиця, Любов Косенко.
Любов Косенко. Суспільне Чернігів
"Дитячий майданчик треба, щоб дітки ходили, десь збавлялись. Дітей багато. Тут як назбирається – так понад двадцять. Отут тільки".
Слобідка — одне з найвіддаленіших сіл прикордонної Новгород-Сіверської громади. Звідси до російського кордону понад 40 кілометрів. Сюди після початку повномасштабного вторгнення переїхали кілька багатодітних сімей із зони обстрілів.
Вулиця в селі Слобідка на Новгород-Сіверщині. Суспільне Чернігів
Протягом двох останніх років, після того, як село поповнилось переселенцями, Наталія Мишко намагається через різні благодійні фонди побудувати у Слобідці дитячий майданчик.
Наталія Мишко, активістка. Суспільне Чернігів"Якщо мені десь попадається якийсь фонд, я обов’язково або пишу, або телефоную, якщо є номер і в основному відповідь така: ми не займаємось, не на часі", — розповідає жінка.
Наталія й сама волонтерка, в Слобідці вона організувала жінок: плетуть сітки, готують їжу для ЗСУ. Проте зробити дитячий майданчик самотужки, каже, нереально. Вирішити питання за гроші громади, як варіант, не розглядає.
Діти гуляють посеред дороги в селі Слобідка. Суспільне Чернігів
"В міську раду я теж не зверталась, бо знаю, там теж не до дитячих майданчиків, якщо є якісь кошти їх залучають на армію".
Староста села Анатолій Адаменко телефоном підтвердив: звернень щодо майданчика йому не надходило. Як сказала голова громади Людмила Ткаченко, можливості профінансувати майданчик поки що немає. Наразі є борги по зарплатах. А за таких обставин Бюджетний кодекс не дозволяє витрачати гроші на не нагальні потреби.
Читати ще
Читати ще На Чернігівщині протягом 2024 року планують створити 10 арттерапевтичних кімнат для дітей і дорослих