Дивовижні «дикуни»: деталі про єдине в Європі стадо куланів (фото)

Стало відомо, що 6 малюків разом з дорослими родичами чудово перенесли зиму.

На Одещині існує єдине в Європі стадо куланів / фото facebook.com/rewildingUA

На Одещині у Буджацькому степу вдало розмножується стадо диких куланів, яке, скоріш за все, є єдиним в Європі.    

Як повідомили у природоохоронній організації Rewilding Ukraine, фахівці у межах зусиль з ревайлдингу повертають на територію Буджаку диких тварин, які колись мешкали в європейських степах.

«Так, кілька років тому у Буджацькому степу знову оселилися великі травоїдні тварини — дикі віслюки кулани, лані європейські, бабаки степові, хом’яки звичайні тощо. Вони мають відновити процес природного випасу, який оздоровлює степ і зменшує ризик природних пожеж. Спочатку всі тварини проходять акліматизацію на великій огородженій степовій ділянці, яка також може слугувати розплідником диких тварин», — розповіли в організації.

Там зауважують, що після окупації Біосферного заповідника «Асканія-Нова» та коси Бирючий острів, поповнювати стадо немає звідки. Тому зоозахисники сподіваються, що на Одещині стадо куланів зможе розростися природним шляхом.

Наразі у Буджацькому степу вже почали з’являтися перші малюки. Минулого року народилося 6 маленьких куланів, що дає надію на майбутнє місцевої популяції виду.

«Зима пройшла, і ми можемо з радістю повідомити, що кулани добре перенесли негоду та холодний сезон, як у вольєрі, так і у дикій природі. Всі малюки вижили, тварини тримаються разом, виглядають здоровими та спокійними, радіють першій молодій травці», — наголошують у Rewilding Ukraine.

За даними організації, у 2024 році також планують аналогічним чином заселити місцевість європейськими ланями, випустивши частину з них у дику природу.

«Деякі ослиці та лані чекають на поповнення, тож життя в степу продовжується», — констатують фахівці.

© фото facebook.com/rewildingUA

© фото facebook.com/rewildingUA

© фото facebook.com/rewildingUA

© фото facebook.com/rewildingUA

Читайте також:

Скільки українців вірять в астрологію та екстрасенсів: соціологи оприлюднили статистику

Чи будуть в електронному кабінеті е-повістки: остаточна відповідь Міноборони

Запровадження е-кабінету військовозобовʼязаного: у Міноборони пояснили, що змінить закон

Розмір виплат родинам загиблих бійців прописали в законі: яка сума

Дикі кулани та заселення еко-системи України

20 травня 2020 року до Тарутинського степу (Одеська область) доставили стадо з 20 куланів (азійських диких ослів): 8 самців та 12 самок. Тварин для адаптації поселили у вольєрі, а потім випустили у дику природу. Пізніше стало відомо, що в них народився малюк — на Одещині це сталося вперше за сотні років.

У квітні 2023 року на Одещині на заповідному острові екологи випустили 40 європейських ланей та благородних оленів. Зокрема, у Дунайському біосферному заповіднику випустили на Білгородський острів в дельті Дунаю 20 ланей та 20 оленів. Тварини прибули із заходу України, подолавши відстань близько 1 тис. км. На Білгородському вони допоможуть створити та підтримувати багатий на біорізноманіття напіввідкритий мозаїчний ландшафт з луками, водоймами та різноманітними рослинами.

Також тогоріч група з 15 хом’яків, яких занесено у Червону книгу України, оселилася в Тарутинському степу на Одещині в рамках продовження програми реінтродукції виду в регіоні.

Джерело

Новости Украины