У минулому виході нашої газети йшлося про рішення сесії Романівської селищної ради від 21 квітня 2023-го року щодо положення про інспектора із благоустрою Романівської селищної ради.
Тоді ж було зазначено, що остаточно тема інспектування благоустрою у Романівській громаді буде закрита із призначенням інспектора із благоустрою Романівської селищної ради.
Так-от, станом на сьогодні, коли читач побачить ці рядки, інспектор із благоустрою у Романівській селищній раді вже є. На цю посаду призначено Юрія Святославовича Мусійчука. Нам вдалося зустрітися із Ю. С. Мусійчуком, привітати його із призначенням і запитати про перші кроки його діяльності. Перше, на що хотілося б звернути увагу, – це те, що Юрій Святославович виріс у Романові, давно і добре знає селище і його особливості. Отже, ті проблеми, які могли б з’явитися у людини для Романова нової чи незнайомої, у ситуації із Юрієм Мусійчуком полегшуються або й взагалі – не виникатимуть. Друге, що має сприяти і допомогти новопризначеному інспектору у його новій роботі, – він має доволі солідний життєвий досвід, чималий стаж роботи, зоотехнічно-ветеринарну освіту, яка також сприятиме у багатьох аспектах майбутньої діяльності інспектора із благоустрою. Ще одна особливість, яка також має допомогти Юрію Мусійчуку поліпшувати благоустрій, порядок і чистоту у Романові та селах Романівської громади, полягає у тому, що новопризначений інспектор із благоустрою неодноразово бував за кордоном і має чітке уявлення про роботу тепер вже своїх колег-cлужбовців у країнах Європейського Союзу.
Ну а тепер – стосовно тих обставин та факторів, які можуть (і то суттєво) заважати у роботі новопризначеному працівнику Романівської селищної ради. Найпершим чином слід зауважити, що посада інспектора із благоустрою для Романова (а тим паче – для сіл Романівської селищної ради) нова, і раніше досвіду спілкування із інспектором із благоустрою населення Романівщини не мало. Сам Юрій Святославович Мусійчук у нашій розмові згадував багатьма вже забутий досвід, коли за благоустрій у Романові (власне, як у багатьох селах і селищах Житомирської області) свого часу відповідав дільничний інспектор міліції. Що цікаво, як правило, тодішній дільничний робив свою справу дуже непогано якраз у сфері благоустрою, і його слово, зауваження чи суворе попередження діяло не гірше, ніж припис чи складений нинішніми правниками акт про порушення.
Сьогодні обставини і умови життя у багатьох вимірах суттєво змінилися, і роботу інспекторові із благоустрою доведеться розпочинати, як кажуть, із чистого листка. Йдеться насамперед про масовану просвітницьку та роз’яснювальну роботу. Адже висновок про те, що будь-яка сім’я, будь-яке обійстя (будинковолодіння) у ході своєї повсякденної життєдіяльності однозначно і обов’язково виробляє відходи та сміття. Його слід утилізувати: зібрати, сортувати і в ідеалі – переробити. Такої ситуації, коли людина свідомо чи на повному серйозі каже, що живе без сміття, бути просто не може. Отже, романівчани мають звикати (і то – дуже швидко) до того, що сміття слід збирати у спеціальні мішки, пакети (контейнери), і раз на тиждень (може бути й частіше) комунальна установа чи будь-яка приватна структура це сміття забиратиме і відвозитиме на сміттєзвалище. Звісно, така послуга зазвичай є платною, але хто сказав, що порядок, чистота та гарний благоустрій можна досягти задарма? Ось такий нескладний висновок поки що доволі сутужно вживається у свідомість наших співгромадян, і тому саме Юрію Мусійчуку через свої теперішні посадові обов’язки доведеться найпершим чином працювати на цьому фронті. Безумовно, у інспектора із благоустрою Романівської селищної ради мають з’явитися союзники, колеги та прихильники його справді нелегкої, але вкрай потрібної роботи. Сюди вже сьогодні слід віднести депутатів Романівської селищної ради, які проводять прийом громадян за їхнім місцем проживання. Сюди ж, безумовно, слід віднести і голів старостинських округів, які мають стати найближчими помічниками інспектора із благоустрою у його благородній роботі. Особливі сподівання інспектор із благоустрою має покладати на освіту та навчальні заклади Романівщини, бо саме ж діти, школярі, старшокласники можуть стати чи не найкращими провайдерами, лобістами або хоча б агітаторами дбайливого ставлення до довкілля, чистоти та порядку у селах і селищах Романівської громади. Тим паче, що найпершим виявом наших устремлінь у Європу, у сім’ю цивілізованих народів якраз і стануть наші бажання, вміння та устремління не смітити, прибирати і тримати все і довкола у порядку. Тільки – і всього.
Віктор Першко