За інформацією: Суспільне Чернігів.
Порожня сесійна зала Чернігівської міськради. Суспільне Чернігів
Для проведення 44-ї сесії Чернігівської міської ради немає кворуму. Зареєструвалися 20 депутатів з 22 необхідних. 19 з них є представниками провладної фракції "Рідний дім", головою якої є колишній секретар та в.о. міського голови Олександр Ломако, ще одна депутатка зі "Слуги народу".
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного, яка присутня у будівлі міськради.
На цю сесію виносили майже 80 питань порядку денного. Це близько 20 міських програм, компенсації за пільгові перевезення, земельні питання, а також зміни до регламенту міськради. Останнє питання викликало найбільші дискусії серед депутатів на погоджувальній раді перед сесією.
Читати ще
Читати ще Регламент Чернігівської міськради: як його хочуть змінити і навіщо це потрібно
Депутат від фракції "Наш край" та перший заступник начальника МВА Віктор Бистров пояснював суть запропонованих змін так:
"Майже 90% чи більше — це зміни, які діяли на минулий рік, коли Чернігівська міська рада прийняла рішення про бюджет територіальної громади на 10 липня 2024 року, який скасований в суді. Після цього рішення про бюджет, вийшли з регламенту по виконавчому комітету і вийшли з регламенту по міській раді. Станом на сьогодні, частина тих програм, які пропонуються до розгляду на сесії Чернігівської міської ради, — вони також передані на затвердження МВА. Можливо, ви чули це з преси, чи бачили, це блок питань по транспорту. Якщо цього не буде зроблено, наприклад, буде діяти одночасно два документи. Яким документом користуватися виконавчим органам влади? Ну, невідомо".
Олександр Ломако напередодні проведення сесії на брифінгу заявив, що найбільша фракція міськради "Рідний дім" не підтримуватиме зміни до регламенту.
"Проєкт змін до регламенту, який внесений депутатом Віталієм Гольцем (позафракційний, обраний від ОПЗЖ, — ред.) і начальником МВА Брижинським фракція («Рідний дім», — ред.) вирішили не підтримувати ці зміни. Він уже був у нас (версія регламенту, який діяв до 10 липня 2024 року, — ред.) по якому місто жило кілька місяців. Це призвело до того, що військова адміністрація і її начальник використовували цей регламент для шантажу всього міста і вирішення особистих земельних питань".
Також Ломако додав, що питання регламенту у "Рідному домі" не обговорюватимуть до обрання нового секретаря Чернігівської міськради.
"Поки фракції міської ради, які ігнорували сесію протягом п'яти місяців, і, які провалили голосування за секретаря міської ради не виконають своє зобов’язання і не буде обрано секретаря міської ради, ні про який регламент, ні про яку взаємодію чи інший документ мова йти не може. Спочатку секретар — потім обговорення формату взаємодії", — сказав Ломако.
Суперечки за регламент політичний оглядач Олександр Рись називає боротьбою за владу в Чернігові.
"Компромісу поки що не видно. Військова адміністрація наполягає на тому, щоб був прийнятий регламент, і, відповідно, була змога взяти більше повноважень на себе, завдяки цим змінам в регламенті. Тому що вони через суди домоглися для себе більше повноважень".
Суспільне намагається отримати коментарі голів фракцій та позафракційних депутатів щодо їх мотивації неприсутності на сесії. Їх позицію ми готові опублікувати у наступних матеріалах.
Нагадаємо, 5 лютого у Чернігові закрили 43-тю (позачергову) сесію міської ради VIII скликання через відсутність кворуму.
Вона була відкрита з 20 грудня 2024 року. Тоді на сесії міськради депутати звільнили Олександра Ломака з посади секретаря на першій за майже пів року сесії, де зібрався кворум, та мали обрати нового секретаря міськради.
Тоді 25 депутатів висунули кандидатуру Наталії Хольченкової з "Рідного дому" на посаду секретаря Чернігівської міськради, який виконуватиме обов'язки міського голови. Проте голосів для її обрання не вистачило. За призначення Хольченкової на цю посаду проголосували 19 депутатів (при мінімально необхідних 22-х), проти — три, а один бюлетень визнали недійсним.
Після провалу голосування за нового секретаря депутати Чернігівської міськради уповноважили заступника міського голови Віктора Геращенка виконувати адміністративно-управлінські, організаційно-розпорядчі та інші функції з питань поточної діяльності виконавчих органів міськради з правом підпису організаційно-розпорядчих та фінансово-господарських документів.
Читати ще
Читати ще Земля, програми, новий секретар, регламент: про що говорили на погоджувальній раді перед сесією Чернігівської міськради