У рамках робочого візиту 30 листопада 2023 року Житомирщину відвідав голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков.
У ході спільного брифінгу з головою НАЗК Олександром Новіковим і начальником Житомирської ОВА Віталієм Бунечком було зазначено, що Житомир з 2019 року — у проєкті «Міста доброчесності». Приємно, що з оцінкою керівництва НАЗК, Житомирська обласна військова адміністрація входить до лідерів із впровадження положень Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки.
«Доброчесність — це діяти правильно, коли навіть ніхто не бачить. Результат від втілення змін щодо доброчесності, прозорості та публічності важко побачити прямо зараз, однак такі реформи змінюють процедури, підвищують підзвітність та прозорість органу місцевого самоврядування», — відзначив голова НАЗК Олександр Новіков.
Сьогодні місто може звітувати про кращі практики доброчесності.
Відео дня
Серед найкращих практик — геопортал, який має 7 робочих модулів та 2 на стадії доопрацювання. Роботи з розробки та впровадження електронної приймальні також на завершальному етапі. «За результатими співпраці Житомирської міської ради та Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) сьогодні оцінку доброчесності проходять два комунальних підприємства міської ради — управління автомобільних шляхів та лікарня № 1. Підрядників вибирала Антикорупційна ініціатива ЄС. Ми ж долучаємося на стадії обговорень ризиків доброчесності та корпоративного управління», — сказала під час зустрічі перша заступниця міського голови Світлана Ольшанська.
Однак є і проблеми, зокрема, закриті сесії Житомирської обласної ради не сприяють доброчесності у громаді. Прозвучала думка, що потрібно негайно призначити офіцера з доброчесності у Житомирській міській раді.
За словами начальника Житомирської ОВА Віталія Бунечка: «Фахівці провели оцінку корупційних ризиків та розробили практичні методи щодо їх мінімізації й усунення. На підставі цієї оцінки розроблено Антикорупційну програму Житомирської ОВА на 2023-2025 роки, яка створює механізми та процедури для запобігання корупції в органі влади. Забезпечує доброчесність та компетентність управління, демонструє зобов’язання обласної державної адміністрації бути прозорою, відповідальною та етичною у своїй роботі. Це допомагає підвищувати довіру громадськості до органів влади».