Фото: Facebook/Вадим Лях
Жительці Слов'янська Олександрі Камишанській виповнилося 100 років. Жінка народилася на Харківщині, у селі Синичине під Ізюмом у багатодітній родині.
Її історію розказав начальник Слов'янської військової адміністрації Вадим Лях.
"Її брати та сестри один за одним помирали через голодомор 1933 році та репресії. 1937-го 14-річну Олександру було відраховано зі школи, як дочку "ворога народу". На той момент від колись великої родини залишилися лише мама та брат, який загине – у перші дні Другої світової війни", — написав Лях.
Тоді дівчина знайшла роботу у Святогірському лісництві. Коли її село опинилося під фашистською окупацією, її викрали на примусові роботи до Німеччини. Незабаром був концтабір.
Додому Олександра Камишанська, розповіли в міській адміністрації, змогла повернутися влітку 1945 року, коли у 1946-го розпочався другий у її житті Голодомор. Від голоду померла мати, Олександра залишилася одна. Невдовзі дівчина вийшла заміж. Із чоловіком, Дмитром, вона прожила 67 років. Він помер у 2014-му, не переживши окупації Слов'янська.
"На початку 1950-х молоде подружжя відпрацювало три роки на цілині. Повернувшись до Слов'янська, збудували будинок, виростили трьох дочок. Дмитро працював на заводі, Олександра Мусіївна – кухарем у їдальні", — розповів Вадим Лях.
Він уточнив, що зараз Олександра має чотирьох онуків та трьох правнуків. Жінка погано бачить та перенесла інсульт.