«Допоміг двом сотням людей в Ізюмі». Як психіатр з Чернівців два тижні працював на деокупованих територіях Харківщини

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Віталій Івко

Психіатр з Чернівців Віталій Івко впродовж двох тижнів працював на деокупованих територіях Харківщині. Там медик допомагав людям з посттравматичними та психічними розладами.

У кінці січня Віталій працював у лікарні в Ізюмі. Про це він розповів Суспільному Чернівці. За словами медика, більша частина будівлі лікарні зруйнована. У закладі продовжують приймати пацієнтів, хоч і бракує працівників.

Віталій з колегами поблизу пошкодженої лікарні в Ізюмі. Фото надав Віталій Івко

Віталій Івко каже, що до лікарні зверталися багато пацієнтів у тривожних та депресивних станах, деякі мали гострі реакції на стрес, а також посттравматичний стресовий розлад.

"Під час гострого стресу відбувається мобілізація всіх сил організму, і фізично, і ментально. Тому всі захворювання трішки переходили менше відчувалися. І коли вже відбулась деокупація, опісля пацієнти почали відчувати симптоми", — розповідає Віталій.

За його словами, з початку повномасштабної війни у районі не було лікаря-психіатра. Через це пацієнти з хронічними хворобами не мали можливості отримати допомогу.

"На перший погляд, це не є дуже суттєвим. Але при правильному лікуванні та нагляді хворі можуть перейти у стан ремісії. І навпаки — без нагляду та медикаментів людина повертається у стан психозів".

Одна із пошкоджених будівель в Ізюмі. Фото надав Віталій Івко

Ізюм був під російською окупацією шість місяців, росіяни обстрілювали місто. За даними РНБО, за час повномасштабного вторгнення Ізюм зазнав найбільше авіаударів РФ — 476.

Після деокупації в місті була проблема з постачанням антидепресантів. Віталій домовився з медичними представниками, аби ліки привезли до місцевих аптек, щоб люди могли їх купити.

"Уявіть страх. Ти перебуваєш в цьому негативі постійно. Від цього і виникають суїцидальні думки. Тому що виникає бажання позбутись цих станів будь-яким чином", розповідає Віталій.

За два тижні Віталій прийняв понад 200 людей. Четверо з них мали невідкладні стани, тому їх перевезли до психіатричної лікарні. Медик каже, що відчув, що справді допоміг людям, тому планує повернутися на деокуповані території знову.

Новости Украины