Дослідження родоводу в період війни: чи зросла кількість запитів серед вінничан

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Дослідження родоводу в період війни: чи зросла кількість запитів серед вінничан. Фото: Вікіпедія

За даними вінницького центру вивчення генеалогії “Пращур”, зацікавленість українців в дослідженні власного родоводу з початку повномасштабного російського вторгнення зросла вдвічі. Про це Суспільному розповів керівник та засновник центру “Пращур” Віктор Долецький.

Ми з офісу робили прихисток

"Зі свого офісу з початку повномасштабного вторгнення ми зробили прихисток, але ми продовжували працювати, частина колективу – за кордоном, інша – дистанційно працювала. Я почав відновлювати роботу через тиждень після початку, підтримували клієнти з-за кордону. Те, що нас підтримували – це нам дали можливість вижити. А вже влітку я зміг повернути працівників частково. Все просіло до лютого 2023".

Вдвічі зросла кількість

"В два з половиною рази зросла кількість охочих, ніж було. Сама по собі війна підіймає багато пласті, і люди починають цікавитись своїм українством, своїми предками. Я не врахував, що війна буде довгою, і що ми адаптуємось, і зацікавленість, щодо родоводу зросте ще в період війни, а не після її завершення".

Запити, з якими звертаються

"Два основні напрямки – дослідження родоводу і генеологія ( вивчення через архівні документи, пошук документів для підтвердження національності. Ця послуга затихала, зараз більше зацікавленість. Більше звернень – дослідження родоводу. Саме по нійц більше роботи. Ми досліджуємо по певному прізвищу. Їх можна вивчати, усі гілки до безкінечності. Хтось хоче максимум вивчити, що можливо по документах, просто інколи це збереженість на 80, а інколи і на 5 відсотків".

Хто звертається

Раніше був чіткий портрет клієнта, в 15-16 роках. Це були чоловіки власники малого та середнього бізнесів, потім почали з'являтись моряки, пілоти літаків, потім з'явились айтівці. Вона змінили вікову характеристика. Наразі настільки строката аудиторія, що виділити їх загальну характеристику неможливо. Я взагалі в шоці, що коли почали звертатись люди 2000 років народження і вже цікавляться дослідженням родовому. Наймолодший 20002 року, найстарший 1940 року.

Історія кожної родини унікальна

"Складні випадки бувають. Історія кожної родини унікальна. Варто спрогнозувати, наскільки далеко все зайде. Зазвмчай складінсть, якщо немає документів. Якщо жвони збереглись – працювати легше. Є родини, які міняли населений пункт на кожному поколінні, тоді теж важко працювати. Документи збергіаються за географічним принципом. Якщо вони не вказали звідки вони приїхали, ти незнаєшщ куди рухатись далі".

Новости Украины