За інформацією: Суспільне Вінниця.
3D-принтер. Суспільне Вінниця
Євгенія обладнала власну міні-друкарню на своєму робочому місці. Для друку вона завантажує файл на флешку, підключає до принтера та запускає процес. Вона використовує філамент — пластикову нитку, з якої виготовляються різні деталі. Нитка подається в сопло, яке розігріває її до температури 250 градусів, а потім друкує необхідні елементи.
Хвостовики для боєприпасів, які допомагають снарядам правильно летіти, виготовляються протягом години. Євгенія виготовляє їх у великій кількості, оскільки потреба на фронті дуже велика.
3D-принтер. Суспільне Вінниця
Дівчина навчалася друкувати у спільноті "ДрукАрмія", яка безкоштовно надає підтримку у виготовленні військового обладнання.
Спільнота «ДрукАрмія», яка безкоштовно надає підтримку у виготовленні військового обладнання. ДрукАрмія
Свій перший 3D-принтер Євгенія придбала за 150 доларів. За пів року волонтерства використала 20 кг пластику, ще 10 кг чекають на свою чергу.
Матеріал для друку на 3D-принтері. Суспільне Вінниця
Кілограм філамента коштує близько 600 гривень, з якого можна виготовити близько 120 елементів. Євгенія також отримує допомогу від благодійників, які донатять кошти для покриття витрат на матеріали.
"Потреба у таких виробах дуже велика — наприклад, наразі потрібно від 8 до 10 тисяч хвостовиків", — розповіла Євгенія.
3D-принтер. Суспільне Вінниця
Євгенія співпрацює з іншими волонтерами, такими як Микола Кравченко. Чоловік звертається до неї за допомогою у виготовленні комплектуючих для дронів. За його словами, злітні майданчики, що вона друкує, рятують життя оборонцям, допомагаючи дронам без проблем взлетіти і досягти мети.
"Багатьом людям варто взяти приклад і працювати у такому напрямку. Перемога сама собою не прийде, її потрібно виборювати", — підкреслив волонтер.
3D-принтер. Суспільне Вінниця
Євгенія працює не лише на роботі, а й вдома, де два принтери працюють цілодобово.
"Наближати перемогу повинен кожен з нас. Ми можемо буквально "друкувати перемогу", — зазначила Євгенія.