Два ліцеї стали гімназіями, шість – перейшли на самостійне фінансування: як у Прилуках перепрофілюється освітня мережа

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

Два прилуцьких ліцеї – 3-й та 10-й змінили тип закладу на гімназію, ще шість – перейшли на самостійну фінансову діяльність. За це на 46 сесії проголосували депутати Прилуцької міської ради. Як надалі змінюватиметься система освіти Прилук відповідно до нових Законів "Про освіту" та "Про загальну середню освіту" Суспільному розповіла в.о начальника управління освіти Тетяна Гуляєва.

Ліцеї мають стати гімназіями

З наявних у Прилуках 11 ліцеїв першими змінили тип закладу і стали гімназіями 3-й та 10-й заклад освіти. Цей перехід своїми голосами узаконили депутати на місцях. Тетяна Гуляєва пояснила, що тепер ці заклади освіти із нового навчального року не матимуть у своїй мережі 10 та 11 класів.

"Вони будуть здійснювати освітній процес для здобувачів освіти з першого по дев'ятий клас включно. В цих закладах освіти не будуть відкривати десяті класи. Влітку цього року вони востаннє випустили одинадцяті класи".

В.о начальника управління освіти Тетяна Гуляєва. ФОТО: Суспільне Чернігів

Через рік це чекає на іще три ліцеї – № 2, 12 та 13. До 2027 року поступово – на ліцеї № 1, 6, 7, 9 та 14.

Зі слів Тетяни Гуляєвої, новостворені гімназії навчатимуть дітей тільки із першого по дев’яті класи.

Єдиним академічним ліцеєм визначили ліцей №5

Продовжити навчання у 10, 11 та 12 класах діти зможуть у єдиному в Прилуках академічному ліцеї. Його визначили на базі п'ятого ліцею імені Віктора Андрійовича Затолокіна.

"Це центральний заклад освіти, до якого буде однаково зручно доїжджати з інших мікрорайонів. Ще в академічному ліцеї має бути багато приміщень: навчальні кабінети і предметні лабораторії", — каже Геляєва.

Ліцей № 5. ФОТО: Суспільне Чернігів

Як пояснила посадовиця, вже із наступного року в нього більше не набиратимуть перших класів. Для того, щоб "перехід був безболісним для містян".

"У 2024 році буде затверджена мережа таких академічних ліцеїв у Чернігівської області. І тільки при умові, що заклад освіти міста Прилуки буде затверджений в мережі ліцеїв ми зможемо отримувати державну субвенцію саме на розвиток ліцею. Без цього ми втратимо ці кошти".

До свого "класичного стану роботи" ліцей №5 перейде у 2033 році.

Перехід на самостійну фінансову діяльність

Іще одна умова, яку в умовах реформування мають здійснити заклади освіти, це — перехід на самостійну фінансову діяльність. Це вже раніше зробили ліцеї № 6, 7, 10 та минулого року ліцей №1.

Управління освіти. ФОТО: Суспільне Чернігів

На сесії депутати проголосували ще за шість — № 2, 5, 9, 12, 13 та 14. Перехід відбудеться із 1 січня 2024 року.

На центральній бухгалтерії поки залишиться лише ліцей №3. Там, зі слів Тетяни Гуляєвої необхідно змінити Статут.

Новости Украины