Двоє вчителів з Буковини увійшли до півфіналу премії Global Teacher Prize Ukraine: що про них відомо

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Вчителі Микола Попадюк та Олексій Попович стали півфіналістами премії Global Teacher Prize Ukraine. facebook/Микола Попадюк, Олексій Попович

Двоє вчителів історії з Буковини стали півфіналістами національної премії Global Teacher Prize. Це Микола Попадюк та Олексій Попович. Серед пів сотні кандидатів один з них може виграти мільйон гривень на втілення власного освітнього проєкту.

Про це повідомили на сайті громадської спілки "Освіторія".

Микола Попадюк

Попадюку 29 років. Він викладає у Чернівецькому ліцеї №10 історію, правознавство та громадянську освіту. Торік він став молодіжним делегатом України в ООН – так представляє українську молодь на Генеральній асамблеї та інших міжнародних подіях.

У Facebook Попадюка йдеться, що він є консультантом з громадянської освіти в неурядовій організації IFES, яка займається становленням демократичних виборчих процесів та інститутів в Україні. Також координує проєкти Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін "Нова Доба", є ведучим онлайн-курсу "Цифрові навички для вчителів" у Дія.

У своєму Facebook Попадюк написав, що його мета – покращувати освіту для учнів та вчителів через створення та впровадження освітніх програм. Представлення України світові, щоб залучати інвестиції та інновації.

"Я пишаюсь, що зміг внести зміни у життя тисяч учнів та вчителів по Україні, а також цього року гідно представляти Україну та її освіту на світовій арені, зокрема під час численних виступів в ООН та ЮНЕСКО. Вірю, що моя діяльність як вчителя та освітянина надалі сприятиме розвитку України", – йдеться у дописі.

Раніше Попадюк розповідав в інтерв'ю Суспільне Чернівці про свій досвід молодіжного делегата в ООН:

Олексій Попович

Викладає історію у Вашківецькій школі імені Івана Бажанського. В інформації на його Facebook-сторінці йдеться, що Попович працює тренером в громадській спілці "Освіторія", яка займається реформами та розвитком освіти в Україні. Також викладає курси для вчителів громадянської та історичної освіти.

Також Попович є членом громадської організації "ЗНОвУ" й безплатно готує учнів до складання національного мультипредметного тестування.

"Сказати, що я радий? Дуже. Просто немає слів. У 2019 році хтось з моїх учнів подав мене, як вчителя на конкурс. Тоді я не потрапив у топ-50. Тепер це сталося. Роки роботи, яка подобається!", – написав Попович у своєму Facebook.

Вчитель історії Олексій Попович. facebook/Олексій Попович

Що відомо про премію

"Global Teacher Prize Ukraine" — це щорічна національна премія для відзначення досягнень українських вчителів. Премію заснувала у 2017 році громадська спілка "Освіторія". Так намагаються привернути увагу до важливості освіти та ролі вчителів, підняти престиж цієї професії, а також надихнути викладачів використовувати сучасні освітні методики.

За інформацією на сайті премії, подаватися можуть вчителі-практики, які працюють у школах або викладають шкільні предмети у професійно-технічних закладах, технікумах чи коледжах.

1 вересня оголосять топ-10 фіналістів премії. Журі оцінять педагогічну майстерність фіналістів і таємним голосуванням оберуть переможця – його оголосять 5 жовтня.

Зокрема, орієнтуватимуться на те, як вчителі використовують інноваційні й нетипові методики навчання, на результати учнів, як кандидати впливають на громаду та які соцпроєкти втілюють для покращення закладу. Крім цього, враховуватимуть, як кандидати заохочують доєднуватися до вчителювання і як запобігають освітнім втратам під час війни.

Переможець премії отримує мільйон гривень для втілення власного освітнього проєкту та вирушить на світову премію "Global Teacher Prize". Також педагогів відзначають в окремих номінаціях.

Читати ще

Читати ще «Деякі країни Африки та Сходу не розуміють, чому в нас війна», — молодіжний делегат в ООН з Чернівців

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины