Роман Сластьон
КИЇВ. 4 серпня. УНН. У заявах Польщі щодо блокування українського агроекспорту мало економіки – вони спричинені передвиборним процесом в країні. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Роман Сластьон.
Цитата
“Щодо того, чи це дійсно економічно або політично обгрунтовано — економіки в такому рішенні мало. Це дійсно, в першу чергу, спричинено політичними явищами, зокрема передвиборним процесом в Польщі. Тому маємо надію, що все ж таки раціональне з певним часом переможе й будемо мати нормальні ринкові відносини без отаких односторонніх дій”, — наголосив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща бачить Україну конкурентом на ринках ЄС та готується до цього — експерт про блокування українського агроекспорту
Деталі
Коментуючи ситуацію навколо дій Польщі та, зокрема, заяву міністра сільського господарства Польщі Роберта Телюса про те, що Польща закриє кордон з Україною самостійно у разі, якщо Європейська комісія відмовиться продовжити ембарго на імпорт українських зернових після 15 вересня, він підкреслив, що таким чином відбувається одностороннє обмеження доступу, а з боку України жодних таких заходів у відповідь не було застосовано.
“І, мабуть, наразі це не є правильним. Правильним є добиватися відмінити таких заборон”, — вважає Роман Сластьон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блокування українського агроекспорту є неприпустимим та необґрунтованим — офіс Віце-прем’єрки з питань євроінтеграції
Наразі, за його словами, питання транзиту українського аграрного експорту є більш важливим, адже його обсяги не відновлені через ряд певних обмежень.
“Транзит по такому формату не відновлений, як то попередньо обговорювалося, й сусіди не забезпечили вільний рух транзиту. І це дійсно те, над чим в першу чергу треба працювати вже зараз”, — зазначив експерт, підкресливши важливість повноцінного відновлення транзиту агропродукції в умовах блокування водних шляхів.
Нагадаємо
Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телюс наголосив, що якщо Європейська комісія відмовиться продовжити ембаго на імпорт українських зернових до ЄС після 15 вересня, Польща закриє кордон самостійно. На його думку, рішення про закриття кордону для українських сільськогосподарських товарів ухвалять й інші прифронтові країни.
“Навіть якщо Європейська комісія не прийме такого рішення, ми закриємо кордон для українських продуктів після 15 вересня. Я думаю, що деякі з 5 прифронтових країн зроблять те саме. Це не проти когось, а в інтересах добробуту польських фермерів”, — цитує Роберта Телюса твітер Міністерства сільського господарства та розвитку Польші.