Екс-глава розвідки спрогнозував, чи зможе Україна повернути собі ядерну зброю

За його словами, світ змінюється і система міжнародної безпеки після війни в Україні буде іншою.

Екс-глава зовнішньої розвідки оцінив ймовірність повернення ядерної зброї в Україну / фото ua.depositphotos.com

Екс-глава вітчизняної зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Валерій Кондратюк прокоментував можливість України відновити спроможності по ядерній зброї. Про це він зауважив під час інтерв’ю каналу 1+1, відповідаючи на запитання щодо загрози ІІІ Світової війни і ролі України.

Він зазначив, що зараз світ змінюється і система міжнародної безпеки після війни в Україні буде іншою.

«Я хочу сказати, що світ не наблизився, а світ наблизили до ІІІ Світової… Чого світ більше всього боявся – це розповсюдження  ядерної зброї і технологій. А уявіть собі, що ціла країна з таким арсеналом потрапить до рук терориста? І мені здається, світ, всі розвідки прогавили той момент, коли Путін, який на початку був лібералом, перетворився на диктатора. В свій час не були зроблені висновки. І сьогодні ми маємо наслідки його не лише агресивної політики, а по суті, він намагається робити все те, що робив Сталін – захоплювати світ і ставити всім ультиматуми. «От у мене ядерна зброя, а ви думайте далі що хочете..», — зазначив Кондратюк.

Відео дня

На його переконання, на сьогодні такі «підходи» з погрозами вже не працюють, бо все змінилось через нинішню війну РФ.

«Але найкраща відповідь світу, як мені здається, це якщо Путін навіть буде думати про застосування ядерної зброї проти України, то Україна отримає не лише моральне право відновити свої спроможності по ядерній зброї, але мати й певні практичні речі», — сказав Кондратюк.

Відмова від ядерної зброї — головні новини України 

Україна в 1994 році підписала Будапештський меморандум, згідно з яким відмовилася від ядерної зброї натомість отримала гарантії безпеки. У 2014 році Російська Федерація напала на Україну, чим порушила договір.

У лютому 2021 року президент Володимир Зеленський виступив проти відновлення ядерного статусу України. При цьому він вказав, що Москва не напала б, якби у Києва була ядерна зброя. 

У свою чергу 42-й президент США Білл Клінтон зізнався, що шкодує через свою роль в ядерному роззброєнні України у 1990-х роках. 

У серпні 2023 р. секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, відповідаючи на питання, чи можуть гарантії безпеки для України передбачати наявність ядерної зброї, сказав, що Україна навряд чи поверне собі статус ядерної держави. За його словами, проблема полягає не тільки в політиці, але в технологічній стороні питання.

Водночас, за його словами, є держави, які безпосередньо не володіють ядерною зброєю, але її їм надають країни НАТО.

Джерело

Новости Украины