Експерт пояснила, чи можуть Путіна судити в Гаазькому суді заочно

Вперше в історії міжнародного кримінального суду видано ордер на арешт голові ядерної держави, яка є членом ради безпеки ООН.

Володимира Путіна обвинувачено в тому, що він є воєнним злочинцем / фото REUTERS

В Міжнародному кримінальному суді немає процедури заочного провадження, тому президент Росії Володимир Путін має бути присутній.

Про це голова організації «Центр громадянських свобод» Олександра Матвійчук сказала в ефірі всеукраїнського телемарафону «Єдині новини».

«Путіну доведеться шукати суперадвокатів і захищатися в Міжнародному кримінальному суді рано чи пізно. На жаль, немає процедури заочного провадження, тому треба, щоб він опинився в суді, і тоді в нього буде можливість відстоювати свою невинуватість і оскаржувати якісь процедурні моменти», — зазначила вона.

Відео дня

Матвійчук назвала видання Міжнародним кримінальним судом ордера на арешт президента Росії безпрецедентним сміливим кроком. За її словами, це означає, що Путіна обвинувачено в тому, що він «є воєнним злочинцем, з яким не можна вести справи».

Матвійчук зауважила, що вперше в історії Міжнародного кримінального суду видано ордер на арешт голові ядерної держави, яка є членом Ради безпеки ООН.

NYT: З Росії не знімуть санкції, доки Путіна не видадуть Гаазі Байден висловився про видачу ордера на арешт Путіна Гутерреш продовжить зустрічі з Путіним навіть після ордера на арешт — ООН Ордер МКС для Путіна: в яких країнах російський диктатор зможе почуватися у безпеціОрдер на арешт Путіна від Міжнародного кримінального суду — що відомо

Як повідомляв УНІАН, 17 березня друга палата досудового розгляду Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна й уповноваженої при президентові РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Їх підозрюють у незаконному примусовому переміщенні українських дітей. Це означає, що вони можуть бути заарештовані на території країн, які ратифікували Римський статут. Наразі таких держав у світі 123.

За даними керівника Офісу президента Андрія Єрмака, у провадженнях, які розслідуються в Україні, зафіксовано понад 16 тис. випадків примусової депортації дітей. Справжні цифри можуть бути значно більшими. 308 дітей наразі вдалося повернути.

Джерело

Новости Украины