Наразі важко сказати, коли касетні боєприпаси опиняться на фронті, зазначає він.
Є чимало противників надання Україні касетних боєприпасів / фото Human Rights Watch
Військовий експерт Олександр Коваленко пояснив, які переваги та недоліки відкриваються перед Україною з передачею касетних боєприпасів. В ефірі 1+1 він відповів, що серед головних плюсів — розширення номенклатури боєприпасів.
«Переважно нам дійсно їх не передавали наші партнери. Це боєприпас, який дозволяє уражати велику площу за рахунок розподілення по цій площі суббоєприпасів. Є ймовірність, що якісь боєприпаси не детонують, отже, фактично та локація перетворюється на умовно заміноване поле», — каже Коваленко.
Але їх треба використовувати, переконаний експерт, адже ні РФ, ні Україна, ні США не є сторонами щодо нерозповсюдження цих боєприпасів. Тобто юридично ми маємо повне право на те, щоб захищати себе всіма законними методами, й цей метод — законний.
«Другий момент — там, де будуть використовуватись боєприпаси, там будуть російські окупанти. Тобто це будуть високоточні удари саме по локаціях, де вони розміщуються», — додає військовий експерт.
Він заявляє, що там, де перебувають загарбники, ті окуповані території й так сильно заміновані. Коваленко каже, що тему надання касетних боєприпасів Україні «роздуватимуть» проросійські сили та російські «кишенькові» ЗМІ.
Експерт каже, що наразі важко сказати, коли касетні боєприпаси опиняться на фронті. «Мені така інформація невідома. Але я вважаю, що швидше, ніж ATACMS», — підсумував він.
Бахмут стає пасткою для окупантів: нова «бавовна» на Кримському мосту — Олександр Коваленко
Україна отримає касетні боєприпаси
7 липня у Пентагоні оголосили про новий пакет військової допомоги Україні, до якого включені запитувані країною касетні боєприпаси. У Повітряних силах ЗСУ заявили, що Росія постійно застосовує проти України касетні боєприпаси, тому логічно, що США вирішили надати українській стороні саме такий вид засобів ураження.
У Росії одразу після рішення США надати Україні касетні боєприпаси почали лякати ядерною війною.
У Пентагоні заявили, що однією з основних причин, чому США вирішили передати Україні касетні боєприпаси, стали повільніші темпи контрнаступу, ніж вони очікували.
Міністр оборони України Олексій Резніков у відповідь на критику окреслив 5 принципів, яких Україна дотримуватиметься при використанні касетних боєприпасів.