Всю відповідальність Макрон поклав на хунту, яка прийшла до влади в результаті перевороту.
У Франції виникли проблеми в країнах Африки / фото REUTERS
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що фанцузький посол у Нігері Сільвен Ітте знаходиться в заручниках у військових, які прийшли до влади, та харчується лише «військовим пайком».
«У Нігері, поки я говорю з вами, у нас є посол і дипломатичні співробітники, які буквально взяті в заручники у французькому посольстві. Обмежили доставку їжі. Він харчується військовим пайком», — заявив глава французької держави під час поїздки в Семюр-ан-Осуа, вказавши на відповідальність солдатів, які повалили президента Мохамеда Базума і прийшли до влади 26 липня.
При цьому у президента Франції запитали про можливу репатріацію посла в Париж, на що він відповів: «Сільвен Ітте більше не має можливості виходити на вулицю, він персона нон грата, і йому не дозволяють їсти. Я зроблю те, про що ми домовимося з президентом Базумом, тому що він є законною владою, і я говорю з ним кожен день».
Відео дня
Варто відзначити, що Мохамед Базум як і раніше вважається у Франції законним главою Нігеру.
Президент Литви позбавив громадянства найтитулованішу фігуристку країни: в чому причина Єврокомісія скасувала обмеження на ввезення зерна з України
Крім того, влада Буркіна-Фасо вирішила вислати військового аташе французького посольства, звинуваченого в «підривній діяльності». Йому дали два тижні, щоб він покинув країну.
«Уряд Буркіна-Фасо вирішив (…) відкликати схвалення Еммануеля Паск’є, військового аташе посольства Франції в Буркіна-Фасо, за підривну діяльність», — йдеться у повідомленні Le Figaro
Уряд Буркіна-Фасо в результаті державного перевороту також вирішив закрити свою військову місію в Парижі.
«Звинувачення в підривній діяльності явно надумано», — відреагував в Парижі представник Міністерства закордонних справ Франції.
Ситуація в Нігері — останні новини
В кінці липня в Нігері стався військовий переворот, після чого хунта оголосила про розрив угоди про присутність французьких військових. У свою чергу Париж не визнає рішення нелегітимної влади країни.
Так, Франція відмовилася виводити свої війська. Всього налічувалося близько 1500 французьких військових. Водночас офіційний Париж оголосив евакуацію своїх громадян з Нігеру через погіршення ситуації.