Ілюстративне фото, Маріуполь, 23 липня 2023 р. Фото: Telegram/Маріупольська міська рада
Ініціатива Трибунал для Путіна презентувала юридично обґрунтоване подання до Міжнародного кримінального суду про геноцид людей в Маріуполі російськими військами. Подання вийде українською та англійською мовами.
Про це йдеться у повідомленні Медіацентру Україна.
Директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров каже, що група почала документувати злочини, в яких є ознаки міжнародних воєнних злочинів проти людяності — геноцид, у перших числах березня минулого року.
"Перше подання, про яке говоримо — це про геноцид у Маріуполі. Чому саме у Маріуполі. Ми взяли документування саме в Маріуполі тому, що це найскладніше робити. 2 березня 2022 року в Маріуполі не було зв’язку, не було доступу до комунальних послуг, там була окрема важка, страшна ситуація", — каже Захаров.
За його словами, була створена робоча група з працівників правозахисної групи і тих маріупольців, які виїхали.
Експерт Харківської правозахисної групи, один з авторів подання Михайло Романов зазначив, що займався описом одного з виду діянь, зокрема вбивств.
За його словами, кількість жертв у Маріуполі вимірюється десятками тисяч.
"Ми не змогли на той час встановити точну цифру. Але ми непрямими шляхами, виходячи з віднімання загальної кількості населення Маріуполя, мінусували від нього ті частини населення, про яких була інформація щодо їхньої евакуації, вивезення на територію Росії або якихось ще даних, які дозволяли мінусувати цю групу населення. І в нас вийшла цифра 100 тисяч людей. Тобто ці люди були вбиті. Вони були вбиті різними шляхами, різними методами, із застосуванням різної зброї, але в будь-якому разі – це були вбивства", — розповів експерт.
Юрист Харківської правозахисної групи Микола Комаровський розповів, що з Маріуполя вивезли понад тисячу дітей у РФ.
"Це діти вивезені з Маріуполя у Росію до спортивно-оздоровчих комплексів. В цих таборах їх навчали, щоб не переривати освітній процес. Можемо здогадатись, цей процес був саме за російською системою. Дітям викладають російську версію історії, їм розповідали про події, які відбуваються в Україні з точки зору РФ", — зазначив Комаровський.