За інформацією: Суспільне Чернігів.
Леонід Яковишин та Борис Приходько. Суспільне Чернігів
Герой України та генеральний директор ТОВ "Земля і Воля" Леонід Яковишин звинувачує народного депутата від 210-го округа на Чернігівщині групи "Довіра" Бориса Приходька у підготовці рейдерського захоплення аграрного підприємства на Чернігівщині.
Про це він повідомив на своїй Facebook-сторінці.
"Зараз наше господарство опинилося під загрозою знищення і керує всім цим процесом людина, яка вже дев’ять років як мала б відбувати покарання за найбільше в історії України розкрадання державних коштів. Я маю на увазі народного депутата Бориса Приходька, колишнього банкіра часів Януковича та фігуранта кримінального провадження про розкрадання понад двох мільярдів гривень з ПАТ «Аграрний фонд»", — йдеться у повідомленні.Читати ще
Читати ще
Дебати у суді: нардеп Приходько про звинувачення у розкраданні двох мільярдів гривень «Аграрного фонду»
За його словами, рейдерське захоплення ТОВ "Земля і Воля" може відбуватися через арешт рахунків, техніки та елеваторів, що може повністю паралізувати роботу господарства.
"Ще два роки тому, шляхом безглуздих інформаційних вкидів та маніпуляцій з подачі Приходька і за його гроші намагались втопити наше підприємство. Не вийшло! Зараз, маючи необмежені фінансові можливості, зв’язки в Офісі Президента, прикриваючись мандатом народного депутата, Приходько не полишає спроб знищити «Землю і Волю»".
Борис Приходько на своїй Facebook-сторінці зазначив, що звертатиметься до суду з приводу заяв Яковишина, щоб "оскаржити безпідставні звинувачення".
"Офіційно заявляю: я не мав і не маю жодного бажання бути причетним до його бізнесу. Все, що він написав — пусті слова, які не мають нічого спільного з реальністю. І я планую звернутися до суду, щоб оскаржити ці безпідставні звинувачення та захистити свою честь і гідність.
Також він додав, що в рамках депутатської роботи на 210-му окрузі на Чернігівщині має проблеми з організацією зустрічей у Бобровицькій громаді та повʼязує це з впливом Яковишина.
Протягом усієї моєї депутатської каденції я підтримую добрі стосунки з громадами мого 210-го округу. Але є один виняток — Бобровиччина. І це не дивно, адже щоразу, коли я відвідую Бобровицьку громаду, щоб зустрітися зі своїми виборцями, місцеві люди залишаються без роботи. Від працівників органів місцевого самоврядування до вчителів і лікарів — це реальність, яку я бачу на власні очі протягом п’яти років. І це неприпустимо для демократичного суспільства. Отака сумна реальність у Бобровицькій громаді. Адже так працює Леонід Яковишин, який замість того щоб бути демократичним лідером, монополізував підконтрольний йому район, тримає у страху місцевих жителів, постійно шукає ворогів, поширюючи про них фейки, тисне на місцеву владу".
Також депутати Чернігівської облради на сесії 16 грудня проголосували за звернення до президента України Володимира Зеленського щодо ймовірного рейдерського захоплення ТОВ "Земля і Воля". У порядок денний це звернення вніс депутат від "Аграрної партії України" Василь Нестерук.
Нагадаємо, що раніше СБУ зверталося до Леоніда Яковишина з проханням пояснити інформацію щодо його ймовірного колабораціонізму під час перебування російських військ у Бобровицькій громаді.
На думку Яковишина, заяву до СБУ з цими звинуваченнями подав колишній військовий комісар Бобровиці Олег Олешко, якого він пов'язує з народним депутатом Борисом Приходьком. Через це він звернувся до генпрокурора з проханням відкрити кримінальне провадження за фактом завідомо неправдивого повідомлення про злочин.
Влітку 2024 року, за інформацією видання "Челайн", Бобровицький районний суд закрив кримінальне провадження від 19 квітня 2022 року, відносно Олега Олешка Анатолійовича, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 426-1 КК України, а саме перевищення військовим своїх повноважень, зокрема при вилученні техніки приватного товариства.
А також Новозаводський районний суд повністю відмовив у позові Леоніда Яковишина до видання "Челайн" щодо їх публікацій про судовий розгляд справи Олешка та зобов’язав сплатити редакції судові витрати в 10 тисяч гривень, передає ІМІ. Наразі цю справу розглядають в апеляційному суді.
Що відомо про Леоніда Яковишина
Народився Леонід Яковишин 19 травня 1939 року у селі Козятин на Вінниччині.
У 1961 році закінчив Уманський сільськогосподарський інститут за спеціальністю "агроном". Здобув науковий ступінь кандидата економічних наук за дисертацією — "Інтенсифікація виробництва картоплі та основні шляхи підвищення її економічної ефективності (на досвіді Чернігівської області)".
З 1961 по 1965 рік працював агрономом та старшим агрономом у різних підприємствах. У 1966 році став начальником Костопільського районного управління сільського господарства Рівненської області. З 1970 року був директором Бобровицького радгоспу-технікуму, а з 1995 став генеральним директором ТОВ "Земля і воля", створеного на базі реорганізованого Бобровицького радгоспу-технікуму.
Леонід Яковишин був народним депутатом України I скликання з березня 1990 до квітня 1994 року за Козелецьким виборчим округом № 44 на Чернігівщині.
У комісії Верховної Ради України з питань Чорнобильської катастрофи був заступником голови та членом комісії з питань боротьби з організованою злочинністю, корупцією і хабарництвом.
Також був радником в.о. Прем'єр-міністра України Юхима Звягільського, Прем'єр-міністра України Віталія Масола та позаштатним радником першого заступника голови Верховної Ради України.
Балотувався до парламенту IV скликання у 2002 році від виборчого блоку політичних партій "Єдність".
Яковишина нагородили радянським орденом "Знак Пошани" та присвоїли почесне звання Героя України за визначні особисті заслуги перед Україною у розвитку агропромислового комплексу, досягнення високих виробничих показників, багаторічну самовіддану працю.
Що відомо про Бориса Приходька
Народився в селищі Лосинівка на Чернігівщині. Закінчив Носівську школу №1. Навчався на фінансово-економічному факультеті Київського національного економічного університету.
З 1993 року працював у банківській сфері, зокрема у банках "Україна", "Хрещатик", "Ощадбанк". Протягом 2008-2012 років був директором казначейства "Ощадбанку".
У грудні 2012 року його призначили першим заступником голови Національного банку України, а у жовтні 2014 року Приходька звільнили з цієї посади в порядку люстрації. В січні 2016 року Окружний адмінсуд Києва визнав незаконним звільнення Приходька.
З 2014 року є радником у "Кредит-Комерц" та "Сучасний Факторинг". Також займається аграрним бізнесом, зокрема вирощуванням полуниці. В цьому році правоохоронці відкрили кримінальне провадження, в якому слідство обвинувачує Бориса Приходька у розкраданні двох мільярдів гривень "Аграрного фонду" у лютому 2014 року. Справу слухає Дарницький районний суд Києва.
У 2019 році Приходька обрали народним депутатом IX скликання по 210-му округу на Чернігівщині як безпартійного самовисуванця. З 6 грудня 2019 року він є членом депутатської групи "Довіра", до того часу був позафракційним. Є членом комітету з питань економічного розвитку.
Читати ще
Читати ще
Колекція картин, 11 годинників, автомобілі та понад два млн доларів: декларація народного депутата Бориса Приходька