За інформацією: Суспільне Чернігів.
Олег Авер’янов. Суспільне Чернігів"З того самого Узбекистану, Індонезії, а чому ні? Сьогодні, для того, щоб працевлаштувати людину, з-за кордону, то за неї треба заплатити. Це податок. Тобто, законодавство розраховане таким чином, що нам це невигідно. Але якщо у нас нема своїх людей? Перше — треба навчати своїх людей, і це держава також повинна системно виконувати роботу в цьому напрямку. Друге — розширювати законодавство, щоб до нас їхали люди з інших країн, і це нормально".
Відповідні дозволи на роботу іноземців в Україні, про які каже Авер'янов, видаються на термін від шести місяців до трьох років та коштують:
- на строк до шести місяців включно — три прожиткові мінімуми для працездатних людей (9 084 гривні, — ред.);
- на строк від шести місяців до року включно — п'ять прожиткових мінімумів для працездатних людей (15 140 гривень, — ред.);
- на строк від року до двох включно — вісім прожиткових мінімумів для працездатних людей (24 224 гривні, — ред.);
- на строк від двох років до трьох включно — десять прожиткових мінімумів для працездатних людей (30 280 гривень, — ред.).
Розмір плати за продовження дії дозволу зменшується на один прожитковий мінімум від розміру плати за видачу дозволу на відповідний строк.
Також такі дозволи можна отримати безоплатно:
- іноземцями, які почали процес визнання біженцем або людиною, яка потребує додаткового захисту;
- іноземцям та людям без громадянства, які прибули в Україну з метою навчання у закладах вищої освіти та мають намір у період навчання і після закінчення навчання, за умови працевлаштування не пізніше ніж за 30 календарних днів до моменту завершення навчання, офіційно працювати в Україні;
- людям, які подали заяву про визнання їх людиною без громадянства;
- іноземцям або людям без громадянства, які брали безпосередню участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації проти України.
Також бізнесмен додає, що на його підприємстві є вакансія із зарплатою в 35-40 тисяч гривень на посаду оператора станків з числовим програмним керуванням. Проте наразі знайти професійну людину на цю позицію їм так і не вдалося через їх відсутність на ринку. Тому, на його думку, за допомогою робочої сили з-за кордону можна розв'язати подібні проблеми підприємців.
"Проблема в тому, що підприємства стикаються з тим, що люди, які до нас звертаються, всі хочуть високу зарплату у 20-30 тисяч гривень. Але коли ти пропонуєш йому стати, наприклад, за сварку і показати свою роботу, то людина не вміє", — сказав бізнесмен.
Також на підприємстві Авер'янова "Пожмашина" готові приймати на роботу ветеранів війни.
"Ми навпаки розраховуємо на цих людей. Я вивчав досвід Ізраїля, і в них також була війна, і ці люди, які поверталися з війни, вміють брати на себе відповідальність. Не вагаються в прийнятті рішень, і вони не теоретики, а практики. Насправді таких людей, навпаки, підприємства дуже потребують. І ми готові навчати цих людей", — сказав Олег Авер'янов.