«Головна небезпека — поширення сказу»: на Вінниччині відстрілюватимуть лисиць

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Фото: Центрально-Західне міжрегіональне управління ЛМГ

З жовтня на Вінниччині почнуть полювання на лисицю червону. Добутих тварин направлятимуть до місцевих установ ветеринарної медицини для дослідження на сказ.

Про це повідомляє Центрально-Західне міжрегіональне управління ЛМГ.

Рішеням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії було створено бригади щодо відстрілу лисиці червоної на Вінниччині.

"На Вінниччині руді хижачки почали вільно заходити у населені пункти, минулого року лисицю зафіксували навіть у центрі Вінниці! Особливо страждають мешканці, чиї садиби знаходяться на околицях, поряд із лісом, полем, лісосмугами, порожніми будинками. Лисиці завдають чималої шкоди, полюючи на домашню птицю. Але головна небезпека – поширення сказу. Лисиця, хвора на сказ, може зайти в населений пункт і напасти на домашню тварину чи людину", — зазначають фахівці.

За інформацією Центрально-Західного міжрегіонального управління ЛМГ, тварини, хворої на сказ, вражається центральна нервова система, поведінка змінюється і з’являються дуже характерні ознаки: боязнь світла, наступають спазми гортані, у результаті чого тварина не може напитися води, активне слиновиділення, агресивність.

Також на Вінниччині продовжать кампанію з вакцинації диких м’ясоїдних тварин. Раніше приманки з вакциною скидали з літаків, але у зв'язку з війною цієї весни це робили вручну.

На території Вінницької області з початку року підтверджено 74 випадки сказу серед тварин. Як показує аналіз результатів епізоотичних розслідувань випадків сказу, у 100 відсотків продуктивних і у 50 відсотків домашніх тварин зараження відбулося при контактуванні із лисами.

Новости Украины