Суспільне Черкаси
До контролю ситуації із водопіллям на Черкащині, окрім ДСНС та управління цивільного захисту населення, залучені усі відповідні служби — так готуються до можливого погіршення ситуації. Про це прокоментував Суспільному керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
За словами Ігоря Табурця, медичний центр контролю та профілактики захворювань і Держпродспоживслужба стежать за епідеміологічною складовою, управління екології та екоінспекція – за наслідками для Дніпра і навколишнього середовища. Він зазначив, що остаточні збитки від паводку буде підраховувати відповідна комісія після його закінчення. Нині ж в області готуються до можливого погіршення ситуації.
"Ми наразі у готовності і будемо в такій готовності до 1 травня, аж тоді у нас буде очікуваний спад напруженості. Мною була надана вказівка головам Золотоніського і Черкаського районів щодо підготовки місць можливих евакуацій. Наразі надходять поодинокі звернення домогосподарств зі скаргами щодо їхніх збитків. Відповідно до визначеної постанови Кабміну, державні підприємства, які підпадають під такі збитки, компенсуються державою, приватні домогосподарства — будуть компенсовані місцевими громадами. До цього ми всі були готові, тому зробили певні запаси".
Що відомо
- Спостерігається сезонне підняття рівня води у межах річок Віть, Дніпро, Десна, Сейм, Сож, Прип’ять, Горинь та Західний Буг на територіях Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Рівненської, Полтавської, Черкаської та Чернігівської областей.
- Станом на ранок 16 квітня кількість підтоплених господарств в Україні становила понад 900. Про це повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій.
- Станом на ранок 15 квітня ДСНС повідомляла про підтоплення близько 500 дворогосподарств.
- На 30 сантиметрів упала вода у селі Хрещатик Мошнівської громади. Пересуватися місцеві досі можуть лише на човнах, бо рівень води місцями сягає двох метрів, розповів голова громади Богдан Шкарбута. Через весняне водопілля тиждень тому вода з Дніпра почала виходити з берегів, 20 будинків та господарств були підтоплені.
- Орієнтовно до кінця квітня вода ще прибуватиме, розповів Суспільному начальник Черкаського гідрометеоцентру Віталій Постригань. За попередніми оцінками, пікові значення водопілля очікують 18-28 квітня.
- На Черкащині унаслідок водопілля станом на 20 квітня підтоплені 153 двори та 40 житлових та дачних будинків. З підтоплених населених пунктів евакуювали 21 жителя, Суспільному розповів керівник ОВА Ігор Табурець. Також, за попередніми даними, затопило 477 гектарів полів.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України