У міській раді пропонують відмовитися від радянської традиції присвоєння імен.
Натомість у школах пропонують зробити музеї або меморіальні кімнати.
22 лютого на засіданні топонімічної комісії Харківської міської ради йшла мова про вшанування загиблих під час російської війни учнів та випускників шкіл. Зокрема, говорили про Даню Дідіка, який був смертельно поранений під час ходи у Харкові вісім років тому, 22 лютого 2015 року. Його іменем хотіли назвати школу №11, але за часів мерства Геннадія Кернеса цього зроблено не було. У січні 2023-го міський голова Ігор Терехов дав доручення секретарю міськради Олександру Новаку та голові департаменту освіти Ользі Деменко підготувати проект рішення про перейменування харківської школи № 11 на честь Дані Дідіка.
Але через місяць, на засіданні топонімічної комісії, Ольга Деменко зазначила, що присвоєння імен закладам освіти є радянською традицією, тому цього потрібно позбутися та вшановувати героїв по-іншому. Школи мають самі вирішувати, як саме увічнити пам’ять своїх випускників. Зокрема, Ольга Деменко згадала школу №11, учнем якої був Даня Дідік. Більше того, з’ясувалося, що є альтернативна пропозиція надати — присвоїти цій школі ім’я іншого випускника, який загинув під час широкомасштабної війни.
«Школа №11, де навчався Даня Дідік, — школа справжніх героїв. Її випускник, військовослужбовець Василь Мельников ще у 2003 році ціною власного життя врятував курсанта. І сьогодні на стінах школи є меморіальна табличка йому та Данилу Дідіку. Ще два випускники цієї школи загинули під час війни: Данило Семененко під Луганськом, нагороджений указом Президента України орденом «За мужність» 3-го ступеня, та Олександр Кравченко, який звільняв Харківську область. Два тижні тому до міського голови звернулася ініціативна група випускників школи №11 щодо присвоєння навчальному закладу імені Данила Семененка. Чиє ж ім’я присвоювати школі — Данила Дідіка, Данила Семененка чи Олександра Кравченка? А у школі №126 в Холодногірському районі загинули п’ять випускників», — сказала Деменко.
Директор департаменту освіти додала, що замість присвоєння імен у школах можна створити музеї, меморіальні кімнати або увічнити пам’ять загиблих установленням меморіальної дошки. Таким чином, Харків позбудеться «тоталітарної звички присвоювати імена».
За інформацією Харківської міськради, більшість членів топонімічної комісії погодилися з позицією Ольги Деменко. Питання щодо перейменування шкіл планують винести на сесію.
Як писав UA-NEWS.in.ua, на сесії міськради 25 січня 2023 року харківський міський голова Ігор Терехов дав доручення секретарю міськради Олександру Новаку та голові департаменту освіти Ользі Деменко підготувати проєкт рішення про перейменування харківської школи №11 на честь Дані Дідіка.
Ще у 2018 році петиція про присвоєння школі імені Дані Дідіка набрала необхідні для розгляду 5000 голосів. Тоді ще міський голова Геннадій Кернес пообіцяв провести громадські слухання та ухвалити рішення в залежності від результатів, однак нічого зроблено не було.