Харківських комунальників навчать гуманно обрізати дерева

Спеціалісти зі Львова розкажуть, як треба кронувати дерева у місті.

Харківські комунальники до сих пір використовують заборонену підрізку дерев «під нуль». Після такого нещадного кронування дерева здебільшого гинуть.

Останній приклад — підрізка майже до стовбура на «Стрілці», яка відбулася навесні 2023 року. У КП «Харківзеленбуд» цю обрізку дерев називають санітарною, але спеціалісти говорять, що це не кронування, а топінг. Такий вид обрізки уже не застосовують у багатьох містах України.

Керівник КП «Харківзеленбуд» Олександр Суховєй говорить, що його підлеглі працюють за застарілими документами і  не визнає, що на «Стрілці» обрізка дерев була не санітарною.

«Сквер, велику скупчення людей. Величезні дерева з великою парусністю не змогли залишити. Санітарна обрізка необхідна. Може, вона не дуже коректно виконана. Ми вже звернулись у Львів, у  лісотехнічний інститут, буде навчання персоналу з вересня. зараз ми працюємо за наказом 2006 року, будемо розвиватися», — пояснив Суховєй.

Харківський активіст Артем Приходько попросив директора комунального підприємства, аби у місті назавжди зник топінг як вид обрізки дерев.

Окрім того, Приходько озвучив п`ять «зелених» реформ, які потрібно зробити у Харкові: 

1. Забезпечити дотримання вимог у сфері зелених насаджень, заборонити топінг, здійснювати обрізку за правилами.

2. Організувати роботу КП, які несуть відповідальність за зелені насадження.

3. Забезпечити ведення сайту і соціальних сторінок КП «Харківзеленбуд».

4. Зробити реєстр дерев Харкова.

5. Звітувати перед громадою раз на рік.

Як писав UA-NEWS.in.ua, навесні 2023 року на «Стрілці» дуже критично обрізали дерева. Ми намагалися зрозуміти, навіщо у Харкові перетворюють дерева на пеньки.

Джерело

Новости Украины