За інформацією: Суспільне Вінниця.
Школярі рвуть липу для чаю. Суспільне Вінниця
Для чаїв збирають та сушать м’яту, мелісу, ромашку та липу. Нині саме її й заготовляють.
"В цьому році липа зацвіла дуже рясно. Ми збираємося майже щодня, щоб встигнути її заготовити. Стараємося це все збирати якомога далі від доріг, полів, які можуть оброблятися", — розповіла Тетяна Гуця.
Цвіт липи. Суспільне Вінниця
Після збору — сушка. Спочатку просто неба, в альтанці, потім — на горищі. А далі — сільська бібліотека перетворюється на справжню "трав’яну лабораторію", сказала Тетяна Гуця.
"Ось тут в бібліотеці робоче місце. Тут ми сортуємо, перебираємо і нарізаємо наші трави. Дітки працюють, зараз ми ріжемо м'ятку, мелісу, (м'яти кілька видів), листя вишні, смородини. Ми попередньо помили, посушили. Діти нарізають в коробочки, і далі воно буде сушитись. Зараз збираємося майже кожного дня. Роботи вистачає. Багато людей долучилися до нашої справи. Я подала оголошення у нашу сільську вайбер-групу, і дуже багато людей долучилось. Люди щодня приносять нам трави. Передають".
Школярі рвуть липу для чаю. Суспільне Вінниця
Усі висушені трави фасують у фільтр-пакети. Заготовлені чаї передають захисникам через волонтерів.
"Ми хочемо передати трішечки душевного тепла, частинку рідного дому, енергію рідної землі. Ми купили такі пакетики для заварювання чаю. Ми будемо сюди фасувати ромашку, щоб нашим хлопцям було зручно в польових умовах заварювати чай", — розповіла Тетяна Гуця.
Тетяна Гуця та діти перебирають трави. Суспільне Вінниця
Нині діти збирають липу. Школярка Владислава Мазур розповіла, що роблять це з любов’ю. Тато дівчинки на фронті вже третій рік.
"Він воює в Донецькій області. Коли рву липу, то вибираю гарний цвіт, щоб був великий, розкритий. Потім з нього буде чай для хлопців ЗСУ. Липа дуже корисна при застудних хворобах", — сказала Владислава.
Тетяна Гуця та діти перебирають трави. Суспільне Вінниця
Анастасія Марценюк — теж донька військового. Вона розповіла: коли передають на фронт чаї, то відчувають, що підтримують не лише словами.
"В мене батько воює вже другий рік. Йому дуже важко. Він дуже рідко виходить на зв'язок. Хочеться допомогти не тільки морально, а й щось зробити. Щоб він відчув, що він тут потрібен і що тут всі чекають додому живого з Перемогою. Ми не раз передавали. Він дуже радий", — сказала Анастасія.
Трави, зібрані дітьми. Суспільне Вінниця
Щодня з дівчатами рве липу і Віталій Коптєв. Він розповів, що у команді має особливу місію — діставати найвищі гілки.
"Збираємося компанією щодня. Переносимо справи на інші дні, щоб якомога більше нарвати липи. Нам її рвати нетяжко. Навіть у задоволення, що ми можемо допомогти. Оскільки я найвищий в компанії, то дістаю найкращий цвіт липи", — сказав Віталій Коптєв.
Дівчата перебирають м’яту. Суспільне Вінниця
За його словами, вирішили доєднатися до ініціативи, оскільки розуміють, що військовим складно у фронтових умовах.
"В кожного з нас із родини хтось захищає, дає можливість нам вчитись і працювати. Ми всі однокласники. Ми активні й дружимо. Ми завжди долучаємося до різних акцій для солдатів. Ми вирішили завжди допомагати", — розповів Віталій Коптєв.