«Хотілось, щоб це був просто фільм, але це наша реальність»: відгуки чернівчан на фільм «Буча»

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Кадр з фільму «Буча». facebook/bucha.film

7 листопада у прокат вийшов фільм "Буча". Щодо його зйомок були дискусії, чи варто знімати такі стрічки, коли війна триває, а також, коли ще не всіх загиблих ідентифікували.

Суспільне Чернівці побувало на одному з показів фільму та розповідає про враження глядачів.

Про що фільм

Фільм заснований на реальних подіях. У жовтні 2024 року на Варшавському кінофестивалі "Буча" зайняла друге місце за результатами глядацького голосування у секції художніх фільмів.

Головний герой фільму – Костянтин Гудаускас. Він – реальний чоловік, який проживав у Бучі, але є громадянином Казахстану. Фільм розповідає про те, як Костянтин завдяки казахтанському паспорту міг проїжджати на окуповану територію та вивозити мирних жителів.

Назва фільму – "Буча", але події відбувались у Ворзелі, Гостомелі та інших містах поблизу Києва з лютого по березень 2022 року.

Цезарій Лукашевич у ролі Костянтина Гудаускаса. facebook/bucha.film

Що про фільм кажуть чернівчани

Фільм дає змогу пережити події, які відбувались на Київщині на початку вторгнення, наче наяву, вважає глядачка Марія.

"У фільмі було багато кадрів, які були, по-перше, просто до мурах, по-друге, які перенесли мене назад в той день, 24 лютого. Цей фільм про геноцид українців.

Але в кінці є сцена, коли наші люди виходять на танк. Тому маємо пам'ятати про те, що цей фільм – про незламність українського народу, який зараз переживає катування, про яке ми можемо навіть не знати, бо не бачили на власні очі."

Кадр з фільму «Буча». facebook/bucha.film

Інша глядачка Катерина розповіла, що чула скептичні думки, чи варто показувати фільми про війну до її завершення. Однак сама вважає, що такі стрічки важливі й мають оговтати людей..

"Я вважаю, що це потрібно робити, поки наші рани ще свіжі. Населення, яке втомилося від війни, потрібно оговтати. Ми маємо розуміти нашу історію та її причинно-наслідкові звʼязки", — каже Катерина.

"Хотілось, щоб це був просто фільм, але це наша реальність. Мені було дуже боляче його дивитись. Але фільм показує, наскільки відважний український народ", — ділиться враженнями глядачка Тетяна.

Зйомки фільму «Буча». facebook/bucha.film

На думку глядачки фільму Ксенії, фільм варто було знімати саме зараз. Бо, на її думку, навіть багато українців зараз не до кінця усвідомлюють масштаби трагедії, яка розгорталася в Бучі та інших окупованих містах.

"Кадри та сцени, зняті на місці подій, хоч і моторошні, але дають змогу побачити і відчути всю жорстокість, з якою російська армія поводилася з мирним населенням. Поки триває війна, ми повинні постійно нагадувати як українцям, так і всьому світу про те, що відбувається у нашій країні."

Читайте ще: "Буча" — якою вийшло створити художню стрічку про трагедію людей? Рецензія

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины