«Хотілося б вже відпочити усім разом»: буковинка чекає з війни чоловіка та трьох дітей

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Морський піхотинець Віталій Калінін (другий зліва). Фото надала Ірина Шегрин/Володимир Дорош

Під час АТО чоловік служив у Торецьку, Бахмуті, Лисичанську та Соледарі, а згодом його перевели на південний напрямок. Ірина каже, у періоди затишшя перебувала там разом із чоловіком.

За прикладом батька стати військовим вирішив й менший син Максим. Він навчався на третьому курсі військового ліцею, коли почалося повномасштабне вторгнення. Разом з однокурсниками допомагав обороняти Київщину. Зараз Максим має звання офіцера і є командиром свого старшого брата Віталія, якого мобілізували у квітні 2022 року.

Віталій Калінін зліва. Фото надала Ірина Шегрин

Торік до війська долучилася й донька Анастасія.

"Вона поставила нас перед фактом, що піде служити. Сказала, що документи вже прийняли, і я маю підтримати її вибір, бо немає кому служити. Звичайно, я переживала, бо це дівчинка. Мені показували, які навантаження морські піхотинці проходять, але вона витримала. У неї характери бойовий, як у тата", – каже жінка.

Віталій Калінін зліва. Фото надала Ірина Шегрин

"Не показую свою слабкість"

Ірина розповідає, що раніше сім'я часто збиралася разом, а останні кілька років не можуть спільно провести час – рідним не вдається взяти відпустки в один період. Також намагається не запитувати про те, які завдання вони виконують. Каже, якщо захочуть, самі розкажуть. Цікавиться лиш, чи живі та здорові.

А коли приїжджають додому, то потребують часу на адаптацію.

"Дуже довго вони відходять: фізично тут, а думками – там. Скільки вони тут бувають? Два тижні. Тільки під кінець починають розуміти, що вони вдома, а вже треба їхати", – розповідає Ірина.

Віталій Калінін із синами. Фото надала Ірина Шегрин

Коли чоловік був в АТО, Ірина займалася дітьми. Каже, через це було легше відволікатися. Також могла частіше телефонувати до чоловіка. А тепер на війні майже вся рідня.

"Зараз вже раз в день телефоную. Або моніторю інтернет: якщо був на зв'язку, отже – живий. Така маленька хитрість. Зараз не така війна, зараз інша – жорстка. Якщо якісь домашні проблеми, то я не показую Віталію свою слабкість. Не показую, що у мене щось не вдається вдома чи на роботі. Я говорю, що я це вирішила або вирішу сама".

Молодший син Максим разом з побратимами. Фото надала Ірина Шегрин

"Я спокійний за свій тил"

Чоловік Ірини Віталій каже, за цю війну з 2014 року пережив багато емоцій, і йому приємно бути причетним до військових операцій, в яких українське військо перемагає. Зокрема, чоловік брав участь у звільненні острова Зміїний. Водночас щодня підтримують зв'язок із дружиною.

"Комунікація – постійна, й ніколи не було перерв. Раз на день ми обов'язково спілкуємося. Вона ніколи нічого мені не каже такого, що могло б мене засмутити. У цьому є підтримка. Я спокійний за свій тил", – каже військовий.

Ірина каже, за цей час навчилася сама косити траву на подвір'ї, а якщо потрібно щось поремонтувати, то просить допомоги сусідів. Водночас почала їздити на велосипеді та займатися фітнесом.

Буковинка Ірина Шегрин, яка чекає з війни чоловіка та трьох дітей. Суспільне Чернівці/Володимир Дорош

"Я – сильна людина. Почала грати на гітарі, бо треба час зайняти, щоб не думати. Мені б хотілося, щоб ми вже змогли поїхати відпочити разом. Але поки не виходить. Поки вони на війні й виконують ці завдання, то ні".

Буковинка Ірина Шегрин, яка чекає з війни чоловіка та трьох дітей. Суспільне Чернівці/Володимир Дорош

Читати ще

Читати ще «Про вагітність я дізналась під Бахмутом». Історія військової з Буковини Тетяни Павлюк

Читати ще “Пам’ятаю не обличчя, а поранення”. Після загибелі коханого чернівчанка стала бойовою медикинею й понад 2 роки на фронті

Читати ще «Найстрашніше – почути, що «важкопоранений» став «полеглим». Історія бойової медикині, яка служить на фронті з 19 років

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины