«Я не міг допустити кинути храм напризволяще». Понад 500 днів в окупації на Херсонщині провів єпископ Нікодим

За інформацією: Суспільне Херсон.

Київ. Керуючий Херсонською єпархією ПЦУ єпископ Нікодим, серпень 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Керуючий Херсонською єпархією ПЦУ єпископ Нікодим прожив на території тимчасово окупованої Херсонщини понад 500 днів, після чого виїхав на підконтрольну Україні територію. Планує повернутись у Херсон. Про життя у тимчасово окупованих Олешках єпископ Нікодим розповів кореспондентам Суспільного.

Єпископ Херсонський і Таврійський, керуючий Херсонською єпархією православної церкви України Нікодим наприкінці липня зміг виїхати з тимчасово окупованих Олешок, де був від початку повномасштабного вторгнення. В окупації він провів 508 днів.

"В перший же день подзвонив священник місцевий, який служив в Олешках у храмі ПЦУ, там мама парафіянка і багато людей ходить — і сказав, що був вимушений вивезти дружину і дітей, вони вже біля Умані. І якби ви змогли, оскільки там живете, якось підстрахували і замінили на службах. З іншого боку, як архієрей у своєму рідному місті мені важко було припустити, щоб я там знаходився і храм кинув напризволяще", говорить єпископ.

Київ. Керуючий Херсонською єпархією ПЦУ єпископ Нікодим виїхав з окупації, серпень 2023 року Фото: Суспільне Херсон

За його словами, український храм в Олешках став для людей місцем єднання.

"Ти залишаєшся там, і ти чудово починаєш розуміти, що це твоя країна, в якої починається дуже важкий період в історії. Наявність українського храму була якимось стабілізаційним моментом для духовної рівноваги багатьох людей. Це той самий храм, до якого вони ходили, це той самий храм, в якому так само зараз служать українською мовою", розповів священник.

Окупація, розповідає єпископ Нікодим, обмежує людей у їх правах. Це, на його думку, пережити складніше ніж високі ціни та побутові незручності.

"Що стосується наявності окупантів поруч, коли не знаєш, що тобі чекати. Коли розумієш, що ти абсолютно беззахисний там. Коли в них навіть соціальні ініціативи — таке враження, що в них єдиний талант — робити людям прикрості якісь", згадує Нікодим.

Новости Украины