За інформацією: Суспільне Чернівці.
Лікарі експертної команди Буковинського клінічного онкоцентру. Суспільне Чернівці
Крім призначення інвалідності, члени експертних команд мають свою лікарську практику, тому працюють за графіками. Наприклад, в онкоцентрі пацієнтів, яким потрібно призначити інвалідність, приймають три дні на тиждень у другій половині дня. Також повідомляють їм конкретні дату й час, коли потрібно прийти на обстеження. За день можуть прийняти кількох людей.
"Звісно, лікарі раніше цим не займалися – досвіду практично немає ніякого. У кожній команді мусить бути терапевт, радіолог. Є специфічні команди й пацієнтів розподіляють згідно з профілем команд. Якщо є хірургічна патологія, то в команді має бути хірург", – каже медичний директор Буковинського онкоцентру Ростислав Клічук.
Також, за словами Клічука, оскільки лікарі працюють в електронній системі, пацієнтам не потрібно збирати десятки документів та довідок, як це було раніше.
Табличка з напрямком до кабінету, де працюють експертні команди з призначення інвалідності. Суспільне Чернівці
В яких закладах працюють експертні команди
Загалом експертних команд в області створили 62. Крім центральної міської лікарні, йдеться про:
- обласний кардіоцентр;
- обласна психіатрична лікарня;
- лікарня швидкої медичної допомоги;
- обласний центр соцзначущих хвороб;
- Буковинський онкоцентр;
- обласна клінічна лікарня;
- Вижницька міська лікарня;
- Кіцманська багатопрофільна лікарня;
- Хотинська лікарня;
- Сокирянська лікарня;
- Сторожинецька багатопрофільна лікарня;
- Новоселицька лікарня;
- Глибоцька лікарня..
Як з січня встановлюють групу інвалідності
Пацієнт, якому потрібно встановити групу інвалідності, має звернутися для цього до сімейного лікаря, вузького спеціаліста або лікаря, який його лікує.
Сімейний лікар виписує йому електронне направлення й разом із пацієнтом може визначити заклад та зручний час для обстеження.
Що відомо про ліквідацію МСЕК
До 1 січня МСЕК в Україні ліквідували. Зокрема, на сесії 19 грудня депутати обласної ради підтримали рішення про ліквідацію обласної медико-соціальної експертизи, що на вулиці Руській, 7 у Чернівцях.
Зробили це після указу президента про ліквідацію МСЕКів на тлі корупційних скандалів щодо керівництва комісій у деяких регіонах, а також ймовірні незаконні статуси інвалідності у низки прокурорів.
Суспільне намагалося дізнатися, як працівники ставляться до ліквідації, втім в обласній МСЕК відмовилися від коментарів.
Замість МСЕК за призначення інвалідності відповідатимуть експертні групи з лікарів-практиків, які оцінюватимуть вплив травми чи хвороби на повсякденну діяльність людини.
Читати ще
Читати ще
МСЕКи не встигли розглянути майже 1800 справ щодо встановлення інвалідності: що потрібно знати буковинцям
Читати ще
Коли та де запрацюють експертні команди замість МСЕКів у Чернівецькій області
Читати ще
Що буде замість МСЕКів та як з нового року на Буковині призначатимуть групу інвалідності
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]