Як голосували нардепи з Івано-Франківщини за законопроєкт про заборону УПЦ МП

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Telegram-канал нардепа Ярослава Железняка

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про заборону релігійних організацій, пов'язаних з РПЦ. Дев'ятеро з десяти народних обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".

Результати голосування оприлюднили на сайті ВРУ.

Підтримали проєкту закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій" у першому читанні 267 парламентаріїв.

Як голосували прикарпатські мажоритарники

  • Оксана Савчук (позафракційна) — за;
  • Ігор Фріс ("Слуга народу") — за;
  • Едуард Прощук ("Слуга народу") — за;
  • Олександр Матусевич ("Слуга народу") — за;
  • Василь Вірастюк ("Слуга народу") — за;
  • Володимир Тимофійчук ("Слуга народу") — за.

Голоси депутатів, які пройшли за списком партій

  • Олег Марусяк ("Слуга народу") — за;
  • Роман Мулик ("Слуга народу") — відсутній;
  • Олена Вінтоняк ("Слуга народу") — за;
  • Василь Мокан ("Слуга народу") — за.

Що відомо про законопроєкт

Законопроєкт №8371 уряд розробив на виконання рішення Ради національної безпеки та оборони у січні 2023 року.

5 жовтня у Раді зібрали 226 підписів на звернення до спікера парламенту Руслана Стефанчука щодо внесення у зал на голосування заборони Української православної церкви Московського патріархату.

Раніше Стефанчук заявив, що сумнівається в тому, що у ВРУ знайдеться достатня кількість голосів для заборони діяльності УПЦ МП в Україні, якщо такі законопроєкти будуть внесені.

Що відомо про УПЦ МП на Франківщині

Станом на 24 лютого 2022 року на території Івано-Франківщини діяли 15 церков та два монастирі УПЦ Московського патріархату. Також священники УПЦ МП відправляли богослужіння у трьох приватних будинках. Через рік повномасштабної війни богослужіння припинилися.

До 24 лютого 2022 року в Івано-Франківському районі три церкви належали до УПЦ Московського патріархату.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну у Свято-Михайлівському храмі у Конюшках богослужіння не проводяться. Припинили правити служби Божі й у храмі на честь ікони Спаса Нерукотворного у селі Кричка.

У квітні 2022 року релігійна спільнота УПЦ Московського патріархату, храм якої розташований на вулиці Довженка в Івано-Франківську, висловила бажання перейти до Православної церкви України. 17 травня рішення про перехід церкви Різдва Христового на Довженка до ПЦУ підписала голова обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

23 листопада 2022 Архімандрит Никита (Сторожук) з бази "Миротворець" став єпископом Івано-Франківським та Коломийським. Таке рішення ухвалили на синоді Української православної церкви Московського патріархату. 4 грудня у селищі Феофанія, неподалік Києва, відбулася архієрейська хіротонія архімандрита Никити (Сторожука).

27 листопада 2022 року слідчі СБУ разом з поліцейськими та нацгвардійцями провели перевірку на території єпархіального управління та в храмі Різдва Христового УПЦ МП. У церкві знайшли проросійську та антиукраїнську агітаційну літературу, у якій заперечується існування українського народу, мови та право України на державність.

У Надвірній 13 жовтня 2023 року місцеві жителі проголосували за припинення діяльності релігійної громади Святого Великомученика Георгія Побідоносця Української православної церкви Московського патріархату. Таке рішення підтримали 49 жителів Надвірної під час громадських слухань.

Новости Украины