Як і де безпечно купити дрова і не задонатити шахраям в кишені?

Потихеньку наближається останній місяць осені і всі, хто не встиг потурбуватися про тепло в оселях та придбати дрова, ще мають час це зробити. Та не слід баритися, адже вже відчувається зимовий подих вітру і перші заморозки. Але ж де купувати і по якій ціні та не натрапити на шахраїв?

Відповідь на це питання шукали журналісти MYNIZHYN.com.

Найпоширеніші серед ніжинців способи придбати дрова — купівля у приватних підприємців, Державних лісових господарствах та ще новий варіант — замовити в інтернет-магазині “ДроваЄ”.
Обдзвонивши із десяток номерів телефонів приватних підприємців із сайтів оголошень ми з’ясували, що ціна на дрова відрізняється в залежності від: породи дерева, форми (метрові, двохметрові, колоті, рубані і т.д.) та їх кількості. Стартує ціна від 7500 грн (верба) за повністю завантажений самоскид ЗІЛ 8 м3. Найвища ціна яку ми бачили — 12.000 грн за дубові дрова. Але самоскиди та причепи бувають різні за розміром, тому ціна вираховується індивідуально.
Щоб виміряти куб дров можна скористатися формулою: Обсяг = ширина * довжина * висота * 0,7 .
Часто у народі можна почути термін “складометр” – це дрова, які щільно укладені в куб розміром метр в ширину, метр у висоту, метр у довжину. Звичайно ж, що об’єм деревини тут менший ніж в кубічному метрі саме на об’єм простору щілин та пустот між полінами.

Раніше ми писали: Секрети і тонкощі опалення дровами: інтерв’ю з досвідченим лісівником – Андрієм Сагайдак

Аналізуючи ринок пропозицій ми відмітили, що дрова твердих порід (дуб, ясен і т.д.) коштують в рази дорожче. А все тому, що вони щільніші за структурою, мають високу тепловірність, довше горять і їх потрібно менше заготовляти. М’які породи значно дешевші та разом з тим поступаються в якості — мають нижчий коефіцієнт корисної дії. Їх потрібно купувати значно більше, бо вони швидко згорають. Обирають цю породу дров коли необхідно швидко натопити баню чи розпалити вогнище.
Законність продажу дров із сайту не завжди можна довести. Варто зважати, якщо у вас просять передплату на карту, то високий ризик бути ошуканими шахраями. Слід бути передбачливими і мінімізувати ризики — здійснювати оплату лише при отриманні товару.

Також, ми ознайомилися із новим інтернет-магазином “Дрова Є”.
У вкладці “Купити” формуємо замовлення, обираємо адресу доставки та найближчого офіційного постачальника (лісництво). Ми спробували обрати “Ніжинське лісове господарство”, після чого мали “вибір без вибору” — висвітився лише 1 тип дров — неколоті дрова третьої групи (м’яколистяні). Коли обираємо кількість, то система автоматично підраховує вартість, що дуже зручно. Після чого вказуємо свій телефон та емейл і з нами зв’язується постачальник для уточнення деталей. Далі ми мали змогу узгодити особливості доставки з урахуванням логістики. На цьому етапі стає доступною функція онлайн-оплати у вкладці “Доставка”. Під час отримання дров лишається лише показати документи які посвідчують особу, індивідуальний податковий номер який вказували при замовленні. Маленький нюанс:  можна замовити не більше 15 м3 на одну людину на рік. До прикладу, якщо  ваша сім’я складається із 3-х осіб, то це означає, що можна замовити максимально 45 м3. На сайті є додаткові підказки та інші корисні відео, які допомагають правильно визначити об’єм дров, особливості тих чи інших порід деревини і чи підходить вона для опалення.

Крім приватних підприємців дрова можна придбати у Державному підприємстві «Ніжинське лісове господарство» (Ніжинський лісгосп). Ціна на різні види деревини варіюється:
          Тверда порода ( дуб, ясен, клен, акація) – 900 грн/м3 з ПДВ.
Березові – 708 грн/м3 з ПДВ.
Сосна/вільха – 648 грн/м3 з ПДВ.
М’яка порода (осика, липа, тополя) 564 грн/м3 з ПДВ.
*Ціни вказані станом на початок жовтня 2023 року

«Дрова можна забрати самовивозом, вони лежать штабелями у лісі – спеціально відведених для цього місцях. Якщо замовляти з доставкою, то ціна розраховується додатково по кілометражу, – пояснила нам економіст відділі збуту ДП «Ніжинське лісове господарство” Наталія Хижняк». – У цьому році зменшився попит на дрова у порівнянні з 2022 роком. Минулоріч був справжній бум на їх купівлю.»
Сподіваємося, що ніжинці маючи минулорічний досвід добре підготувалися до холодів і ніякий мороз їм не страшний.

Як підсумок: який би варіант купівлі дров ви б не обрали зважайте на законність та безпеку. Знайте, що краще зроби донат для наших захисників, ніж підлим шахраям в кишеню. Тож, нехай ця зима буде теплою  для кожної української родини і для усіх хто оберігає нашу землю!

Автор: Тетяна Красновид Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

Источник

Новости Украины