Як молодь Івано-Франківщини навчали реалізувати власні проєкти. Як це відбувалося

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Для прикарпатської молоді в Івано-Франківську розпочалися тренінги міжнародної програми UPSHIFT. На них учасники вчитимуться через ідеї реалізовувати власні проєкти. Для цього вони мають описати проблему, а потім разом із менторами та тренерами програми розробити власну ініціативу. Таким чином молодь має змогу розв'язувати нагальні проблеми у своїх громадах.

Про це Суспільному розповів асистент координатора міжнародної програми UPSHIFT в області Богдан Кирста.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Етапи програми

За словами Богдана Кирсти, в Україні програма діє з 2018 року. В Івано-Франківській області її проводять уперше. Після чотириденного навчання учасники тренінгів — школярі та студенти з різних громад Прикарпаття — складають проєкт, який потім мають захистити та впровадити.

"Програма триватиме один рік, тобто з липня 2023 по червень 2024 року. Вона буде поділена на чотири етапи. Під час кожного з них ми шукаємо десять команд, які, власне, хочуть розв'язувати проблеми у своїх громадах", — говорить Богдан Кирста.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Наразі учасники тренінгів працюють над тим, як ефективно використовувати електроенергію в побутових умовах, чому учнівська молодь не долучається до місцевого самоврядування, як повністю інтегрувати людей з інвалідністю в суспільне життя.

Які проєкти представляють учасники

Учасниця команди "Juniors" Вероніка Савчук приїхала зі села Сваричів Рожнятівської громади. У її селі, каже дівчина, молодь не має де проводити вільний час. Тому з цією проблемою вона прийшла на навчання.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ми вирішили, що будемо робити кінопокази. Можливо, навіть англійською мовою, але з українськими субтитрами, щоб молодь могла розвиватися і вивчати англійську також. Показуватимемо фільми, які, можливо, люди ще не бачили", — розповідає Вероніка Савчук.

Коломиянка Анастасія Клюсик представляє команду "Старт майбутнього". Наразі дівчина думає над тим, як залучати учнівське самоврядування до молодіжної політики міста. Дівчина каже, що сама протягом чотирьох років входить до учнівського самоврядування. На запитання, чому наразі школярі не долучаються до політичного життя міста, відповідає так: "Можливо, через неефективність учнівського самоврядування в школах. Також учнівське самоврядування може не знати про те, що можна долучатися до молодіжної політики міста".

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зі слів Богдана Кирсти, кожна команда складається від трьох до п'яти учасників. Колектив має ментора, з яким обговорює проблеми та шляхи їхнього вирішення. Наставниця команди "Старт майбутнього" Людмила Нікітіна говорить: учнівське самоврядування обмежене у своїх діях як у селах, так і в містах.

"Сьогодні у нас відбувається другий день буткемпу. 21 вересня моя команда отримувала домашнє завдання. В нас була сесія знайомства, ми познайомилися, з’ясували, з якою проблематикою хочемо працювати. Далі в нас — етап дослідження цільової аудиторії й того, як вона сприймає проблеми".

Новости Украины