Як проходять тренування службових собак Головного управління Національної поліції в Чернігівській області

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Олександр Остапець. Суспільне Чернігів

Олександр Остапець каже, спочатку потрібно соціалізувати собак, а після того почнуться заняття.

"Соціалізація – це активні звуки, щоб собака не реагувала. Це дуже важливо, тому що коли собака реагує, то робочі якості відходять на інший план. Поки що ми займаємося з ними в парі, тому що спрацьовує конкуренція і в початкових навиках це дуже важливо. Дрону це цікавіше, він хлопчик, бігає, шустріше, а Гільза бігає за компанію".

Олександр Остапець, Гільза та Дрон. Суспільне Чернігів

Інспектор-кінолог Роман Конопацький відпрацьовує пошук людських решток зі службовою собакою Дельтою. Їй два з половиною роки. За словами Романа Конопацького, вона також займається пошуком людей під завалами.

Роман Конопацький. Суспільне Чернігів

Перше залучення до пошуку людей, як каже кінолог, "бойове хрещення", у Дельти було у квітні 2024 року, коли росіяни вдарили по Чернігову трьома крилатими ракетами "Іскандер". Окрім Дельти, у Романа Конопацького ще дві службових собаки, яких він готує за різними напрямками.

"Шела — з пошуку вибухових речовин. І буде Чокі, спанієль, з емоційної підтримки дітлахів та бійців поранених".

Службова собака, яка шукає людину. Суспільне Чернігів

Всього в кінологічному центрі зараз 26 пошукових собак, які працюють по всій області, розповідає начальниця кінологічного центру ГУНП в області Віра Сіренко.

"Працюють за такими напрямками, як пошук людини за запаховим слідом, пошук наркотичних речовин, пошук вибухових речовин і зброї, пошук трупів і їхніх решток".

Віра Сіренко. Суспільне Чернігів

Начальниця кінологічного центру розповідає, що необхідність у молодому поколінні виникає постійно.

"Собачки працюють, старіють, їх треба замінювати. Виникає необхідність омолодження поголів’я службових собак. Тому нам подарували таких маленьких, двох гарних цуценят-спанієлів".

На службі собаки максимум вісім років.

"Звичайно, кінолог до неї прив'язується, звикає. І надалі, в основному, наші кінологи забирають додому до себе. В першу чергу, це друг, мабуть. Друг, з яким можна і поспілкуватися", — каже Віра Сіренко.

Читати ще

Читати ще

У чернігівському ветеранському просторі «Серцевір» проводять заняття з каністерапії із собакою Лілу

Читати ще

Собак та котів у Чернігові безплатно щепитимуть від сказу: коли і де проводитимуть вакцинацію

Новости Украины