Як рятувати потопельників та робити легенево-серцеву реанімацію: у Чернігові патрульні ініціювали акцію «Безпечне літо»

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

Як рятувати потопельників та робити легенево-серцеву реанімацію. У Чернігові, на пляжі "Золотий Берег", патрульні поліцейські спільно із рятувальниками та інструкторами "Червоного Хреста" провели акцію "Безпечне літо", під час якої розповіли людям алгоритми поведінки при надзвичайних ситуаціях на воді.

Ідея провести такі інструктажі для населення на міських пляжах належить чернігівським патрульним поліцейським. За словами начальниці відділу зв’язків з громадськістю Аліни Чемерис, це відбувається в рамках акції "Безпечне літо".

"Знову стартує спека і ми відповідно бачимо велике пожвавлення людей, які відвідують міські пляжі та відповідно водойми.Тому сьогодні саме ми вирішили стартувати з цією акцією і відразу, забігаючи наперед, хочу сказати, що вона буде протягом всього літнього періоду. Тобто до кінця серпня ми будемо проводити це щотижнево. Навіть кілька разів на тиждень, спільно із працівниками ДСНС".

Аліна Чемерис Начальниця відділу зв’язків з громадськістю УПП в області — Аліна Чемерис. ФОТО: Суспільне Чернігів

Чернігівські рятувальники демонстрували відпочивальникам механізм порятунку людини, яка тоне, та розповіли, як правильно діяти у цій ситуації.

Як рятувати потопельників пояснюють рятувальники. ФОТО: Суспільне Чернігів

Заступник начальника аварійно-рятувальної частини ГУ ДСНС в області Роман Білоконський каже, якщо людина приймає рішення рятувати іншу людину, яка потребує допомоги, перше, що їй необхідно, це попросити людей, які є навколо, також про допомогу. Щоб вони викликали службу порятунку за номером 101 та швидку медичну допомогу.

Як рятувати потопельників. ФОТО: Суспільне Чернігів"Потрібно зорієнтуватися на місцевості, знайти якийсь плаваючий предмет та за допомогою цього предмету наблизитись до людини і на відстані подати їй, щоб вона змогла за нього вхопитись. Після того, як вона вхопилась — буксирувати в сторону берега".

Заступник начальника аварійно-рятувальної частини ГУ ДСНС в області — Роман Білоконський. ФОТО: Суспільне Чернігів

Інструкторка ТОВ "Червоний Хрест" в області Марина Лавріненко показала, як потрібно робити штучне дихання та легенево-серцеву реанімацію потопельникам.

"Коли ви зробили п’ять початкових видихів, треба зробити 30 натискань. Техніка: 30 натискань, два видихи. Глибина натискання п'ять-шість сантиметрів. Цикл, частота — це два натискання в секунду".

Інструкторка ТОВ «Червоний Хрест» в області — Марина Лавріненко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Як рятувати потопельників та робити легенево-серцеву реанімацію. ФОТО: Суспільне Чернігів

Детальніше дивіться у сюжеті:

Новости Украины