Як знайти сумісний дисплей для ноутбука

Рідкокристалічний екран — важлива, але досить крихка деталь будь-якого лептопа. Вона може постраждати від механічних пошкоджень та інших причин. Якщо ви бачите, що зображення пропало або спотворилося, змінилися кольори, найімовірніше, проблема саме з цією деталлю. Вона потребує заміни. Поміняти запчастину самостійно зможе навіть той, хто не є фахівцем у галузі техніки та електроніки. В інтернеті повно моделей ноутбука, в яких міняють дислпей, навіть якщо немає вашої моделі, можете шукати по бренду, зазвичай, вони всі розбираються однаково.

Як зрозуміти, що з матрицею щось сталося

Матриця — це рідкокристалічний екран, який забезпечує якісну передачу зображення і кольорів. Якщо виникає проблема, вона помітна відразу:

  • Зображення зникає повністю, екран темний, хоча сам лептоп функціонує — є звук, горить індикатор заряду і ввімкнення;
  • Порушується передача кольору — картинка стає занадто темною або занадто яскравою, погано помітною;
  • З’являються точки або смуги. Вони можуть бути вертикальними або горизонтальними, білими або більш темними, ніж основні кольори;
  • На екрані є тріщини або «павутинка»;
  • Картинка «двоїться», є тіні;
  • Не функціонує підсвічування.

Чому матриця не працює?

Причини, через які вам потрібно дізнатися, як підібрати матрицю для ноутбука, щоб поставити її на місце старої, можуть бути різними:

  • потрапляння води;
  • різке закриття кришки;
  • коротке замикання;
  • удари та інші механічні пошкодження.

Щоб уникнути проблем, завжди перевіряйте, чи не залишилося сторонніх предметів на клавіатурі, перш ніж опустити кришку. Намагайтеся берегти лептоп від падіння або ударів, носіть його з собою в спеціальній сумці, яка фіксує положення пристрою. Якщо підключаєте до мережі без батареї, використовуйте блок безперебійного живлення — він виступить як стабілізатор напруги і вбереже гаджет.

Як вибрати матрицю для ноутбука — три способи

Існує 3 способи знайти відповідну заміну:

  • За характеристиками.
  • За партномером.
  • За моделлю.

За характеристиками

Перший варіант підійде тим, хто готовий встановити оригінальну запчастину або аналог і знає всі параметри виробу. Щоб підібрати екран за характеристиками, вам необхідно знати роздільну здатність — тобто, кількість пікселів у матриці, діагональ (вона вказується в дюймах — 10.1, 14.0, 15.6 тощо), тип поверхні — матовий або глянцевий. Ще значення має підсвічування, лампове або світлодіодне, тип пристрою — Slim або UltraSlim, спосіб кріплення і роз’єм. Збігатися повинні всі параметри, окрім матового або глянцевого покриття поверхні — це ви можете вибрати самі.

Обидва варіанти забезпечують якісне відображення картинки, але матова поверхня дає кращий кут огляду.

За партномером

Щоб дізнатися партномер, кришку доведеться розкрутити: акуратно витягти гвинтики і прибрати пластикові елементи корпусу. Цей спосіб підходить, якщо документація на лептоп не збереглася.

Серійний номер комплектуючих вказано на спеціальній наклейці, розташованій у задній частині екрана. Буквено-цифрових комбінацій на ній може бути багато. Вам потрібна та, на якій вказана діагональ — тобто, цифри 156, якщо діагональ дорівнює 15.6 дюймам, 101 — якщо у вас лептоп 10.1 дюйм.

На багатьох сайтах можна зробити пошук за партномером або моделлю ноутбука, як на Zeto.ua, Apple.com, Samsung.com, тож знайти потрібну деталь швидко і просто.

За моделлю пристрою

Підібрати матрицю за моделлю ноутбука — ще один варіант, який допомагає заощадити час. Знайдіть етикетку на ноутбуці, яка вкаже на модель вашого ноутбука і повідомте її в будь-який магазин з деталями ноутбука. Консультанти швидко зможуть знайти сумісну або оригінальну модель матриці.

Джерело

Новости Украины