Які зарплати керівників Камʼянецької громади на Буковині

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Голова Камʼянецької громади Василь Загарюк. Колаж Суспільне Чернівці

Камʼянецька громада була у десятці неспроможних у Чернівецькій області за результатами 2023 року. Це означає, що вона не може заробити на розвиток, лише покриває базові потреби: зарплати та комуналку.

Суспільне Чернівці публікує серію матеріалів про зарплати посадовців у кожній з громад.

Про Камʼянецьку громаду

Громада розташована на кордоні з Румунією. Сюди входять чотири села: Багринівка, Біла Криниця, Камʼянка та Старий Вовчинець. Загалом тут живе понад 10 тисяч людей.

Камʼянецька громада — одна з тих, де і частково бізнес, і комунальні установи готувались до відключень світла. Зокрема, власники бізнесів встановлювали сонячні панелі, а всі навчальні заклади забезпечені твердопаливними котлами.

Читати ще

Читати ще

Встановлюють сонячні панелі та твердопаливні котли: як у громаді на Буковині готуються до ймовірних відключень електрики

Також у цій громаді розташований перший на Буковині вітряк. Його житель Багринівки купив ще чотири роки тому, але поки не запустив. Чому так сталось, ми пояснювали у відео:

У Білій Криниці немає аптеки, магазину, громадського транспорту та місць для роботи. Раніше ми розповідали, як тут живе переселенка з Сумщини:

Читати ще

Читати ще

«Не можу помитись, попрати та знайти роботу». Як у забутому селі на Буковині живе переселенка з Сумщини

До 2010 року у селі працював невеликий піший пункт пропуску. У 2023 році начальник ОВА Запаранюк сказав, що у селі знову планують облаштувати пункт пропуску. Аби його відкрити, потрібно збудувати девʼять кілометрів та зробити реконструкцію 19 кілометрів доріг.

Більше про КПП Суспільне розповідало у цьому матеріалі:

Також у громаді є волонтери — із села Кам'янка вони їздили на Донеччину, щоб пригостити військових домашніми бограчем та пловом. Для цього прямо на дорозі розгортали польову кухню й кожен військовий міг прийти почастуватися:

Яка зарплата голови громади

Політолог Ігор Баб’юк у коментарі Суспільному пояснив, що спроможність громади впливає на зарплату голови. Якщо є надходження з податків, бюджетоутворюючі підприємства, коли самодостатня громада, то вона може формувати відповідний фонд заробітної плати. Водночас низька зарплата несе за собою корупційний ризик.

"Голова громади тоді буде вирішувати своє благополуччя шляхом інших корупційних складових", — каже Бабʼюк.

Баб’юк каже, зарплати керівництва органів місцевого самоврядування, тобто у сільських і міських громадах, формуються відповідно до фонду заробітної плати. А він формується під час прийняття бюджету громади.

"Він складається з базових ставок, які там мають свою "вилку", плюс там можуть нарахуватись преміальні й, залежно від достатку коштів, затверджуються на сесії відповідно сільської чи міської ради", — каже Бабʼюк.

Якщо громада бідна, то чи можуть депутати голосувати за високу зарплату голови?

За словами Бабюка, це залежить від порядності голови громади, тому що деякі голови громад нараховують собі преміальні незалежно від того, чи вистачає у громади бюджетних коштів, чи не вистачає.

"Ну і залежно від того, наскільки лояльно ставляться депутати до голови громади. Якщо немає "натягнутих" стосунків, то вони все гарно приймають і затверджують фонд оплати праці працівників апарату", — каже Бабʼюк.

Голова Камʼянецької громади Василь Загарюк за 11 місяців цього року заробив майже 427 тисяч гривень. Це сума після оподаткування. У середньому на місяць — майже 39 тисяч гривень.

Зарплата голови Камʼянецької громади. Скріншот відповіді на запит

Його заступник — Олександр Чорней — за майже рік заробив майже 389 тисяч гривень. Це сума після оподаткування. Середня місячна зарплата — понад 35 тисяч гривень.

Зарплата заступника голови громади. Скріншот відповіді на запит

Секретар виконавчого комітету Вадим Закревський отримав понад 344 тисячі гривень зарплати за 11 місяців. В середньому на місяць — понад 31 тисячу гривень.

Зарплата секретаря виконкому громади. Скріншот відповіді на запит

Секретар сільської ради Надія Крецу отримала понад 351 тисячу гривень зарплати за 11 місяців. В середньому на місяць — майже 32 тисячу гривень.

Зарплата секретаря ради громади. Скріншот відповіді на запит

Начальниця відділу ЦНАПу Розалія Катеренюк отримала понад 229 тисяч гривень зарплати за 11 місяців. В середньому на місяць — майже 21 тисячу гривень.

Зарплата начальника відділу ЦНАПу. Скріншот відповіді на запит

Начальниця відділу організаційної-кадрової роботи, юридичного супроводу та звʼязків з громадськістю Сніжана Кінащук за майже рік заробила понад 240 тисяч гривень. Це сума після оподаткування. Середня місячна зарплата — майже 22 тисячі гривень.

Зарплата начальника відділу. Скріншот відповіді на запит

Начальниця служби у справах дітей Марʼяна Воробець за 11 місяців заробила майже 206 тисяч гривень. В середньому на місяць — майже 19 тисяч.

Зарплата начальника служби у справах дітей. Суспільне Чернівці

Зарплата начальниці відділу освіти, культури, молоді та спорту Домніки Міхай за 11 місяців становить понад 237 тисяч гривень. Середня місячна зарплата — понад 21 тисяча гривень.

Зарплата начальника відділу . Скріншот відповіді на запит

Начальниця відділу архітектури, просторового планування, комунальної власності та житлово-комунального господарства Олеся Сучеван отримала понад 186 тисяч гривень. Середня місячна зарплата — майже 17 тисяч гривень.

Зарплата начальника відділу. Скріншот відповіді на запит

Зарплата начальника відділу будівництва та земельних ресурсів Василя Телегуза за 11 місяців становить понад 230 тисяч гривень. Середня місячна зарплата — майже 21 тисяча гривень.

Зарплата начальника відділу. Скріншот відповіді на запит

Староста Старововчинецького округу Лілія Заболотнюк за майже рік отримала понад 258 тисяч гривень зарплати. Щомісяця в середньому — понад 23 тисячі гривень.

Зарплата старости Старововчинецького старостинського округу. Скріншот відповіді на запит

Староста Багринівського старостату Танасій Кучурян отримав майже 247 тисяч гривень зарплати. Щомісяця в середньому — понад 22 тисячі гривень.

Зарплата старости Багринівського округу. Скріншот відповіді на запит

План загальних надходжень громади за 11 місяців 2024 року становить майже 99 мільйонів гривень. Перевиконання становить понад 107% — завдяки ПДФО, акцизному податку, єдиному податку. Загальна сума власних доходів за 11 місяців — понад 24 мільйони гривень.

Чи є загальна формула, якою має бути зарплата у голови громади або його заступника

Оклади посадових осіб регулюються постановою Кабінету міністрів України від 9 березня 2006 року. У 2021 році були внесені зміни до цієї постанови.

"Є базова ставка, а відповідно до неї, є преміальні і тому подібне. Я не розумію, чому Кабінет міністрів не може врегулювати зарплати таким чином, щоб вона була належним чином, однозначно у два-три рази більше, ніж мінімальна зарплата, і плюс преміальні, які б нараховувались за досягнення якихось конкретних результатів. Будь-яке преміювання – це не вирівнювання зарплати, це заохочення", — каже Бабʼюк.

Щодо преміювання Бабʼюк каже, що кожна громада приймає положення про преміювання працівників апарату. Є також відповідне роз’яснення щодо преміювання працівників.

"Дуже часто ця проблема полягає у тому, що преміювання йдуть з місяця в місяць, а преміювання – це зазвичай за досягнення якихось результатів. Воно часом виглядає, як просто щомісячна доплата, хоча насправді будь-яке преміювання має бути обгрунтоване", — каже Бабʼюк.

На думку Бабʼюка, у громадах часто вважають, що такі преміювання є способом вирівнювання зарплат, щоб утримувати працівників, щоб вони залишались на роботі та ефективно працювали.

Читати ще

Читати ще

Які зарплати керівників Чудейської громади на Буковині

Читати ще

Які зарплати керівників Конятинської громади на Буковині

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины