За інформацією: Суспільне Чернівці.
Рукшинська громада. Суспільне Чернівці
Рукшинська громада була у десятці неспроможних громад Чернівецької області за результатами 2023 року. Це означає, що вона не може заробити на розвиток, лише покриває базові потреби: зарплати та комунальні послуги.
Суспільне Чернівці публікує серію матеріалів про зарплати посадовців у кожній з громад.
Чи погано те, що у голови громади може бути низька зарплата
У коментарі Суспільному політолог Ігор Баб’юк пояснив, що низька зарплата несе за собою корупційний ризик.
"Голова громади тоді буде вирішувати своє благополуччя шляхом інших корупційних складових", — каже Бабʼюк.
Як спроможність громади впливає на зарплату голови громади
"Якщо є гарні надходження, бюджетоутворюючі підприємства, надходження ПДФО, єдиного податку, земельних податків і решти, коли самодостатня громада, то вона може відповідно формувати нормально, зокрема і фонд заробітної плати", — каже Бабʼюк.
Про Рукшинську громаду
У громаді живе понад шість тисяч людей. Центр громади – село Рукшин. У ньому проживає найбільше жителів – понад три тисячі людей. До громади також входять села Орестівка, Пригородок, Чепоноси, Рашків та Гордівці.
Голова Рукшинської громади
Голова громади – Олег Горбатюк вступив до ЗСУ в перший день повномасштабного вторгнення, бо вже мав військовий досвід. Він продовжує проходити військову службу й надалі. Раніше Суспільне Чернівці розповідало, як громада майже рік живе без голови, який воює у гарячих точках:
Заступник голови громади Валерій Мариняк за 11 місяців заробив понад 330 тисяч гривень. В середньому за місяць отримував понад 30 тисяч гривень після оподаткування.
Зарплата заступника голови Валерія Мариняка. Скріншот відповіді на запит
Секретар ради Ігор Гайсенюк за 11 місяців отримав понад 353 тисяч гривень. В середньому за місяць — понад 32 тисячі гривень.
Зарплата секретаря ради Ігоря Гайсенюка. Скріншот відповіді на запит
Секретарка виконкому Людмила Василькова за 11 місяців заробила понад 222 тисячі гривень. У середньому на місяць — понад 20 тисяч гривень.
Зарплата секретарки виконкому Людмили Василькової. Скріншот відповіді на запит
Начальниця ЦНАПу Людмила Латківська за 11 місяців заробила понад 135 тисяч гривень. У середньому за місяць вона отримувала понад 12 тисяч гривень.
Зарплата начальниці ЦНАПу Людмили Латківської. Скріншот відповіді на запит
Начальник служби у справах дітей Родіон Мельничук заробив понад 154 тисячі гривень. На місяць в середньому — понад 14 тисяч гривень.
Зарплата начальника служби у справах дітей Родіона Мельничука. Скріншот відповіді на запит
Начальниця відділу бухгалтерського обліку та звітності Кристіна Погорена отримала понад 224 тисячі гривень. У середньому на місяць — понад 20 тисяч гривень.
Зарплата начальниці відділу бухгалтерського обліку та звітності Кристіни Погорени. Скріншот відповіді на запит
Начальниця відділу освіти, сімʼї, молоді та спорту Наталія Філіпчук заробила понад 209 тисяч гривень. У середньому на місяць — понад 19 тисяч гривень.
Зарплата начальниці відділу освіти, культури, молоді та спорту Наталії Філіпчук. Скріншот відповіді на запит
Начальниця фінансового відділу Інна Гондуряга за 11 місяців заробила майже 284 тисячі гривень. У середньому на місяць — майже 26 тисяч гривень.
Зарплата начальниці фінансового відділу Інни Гондуряги. Скріншот відповіді на запит
Староста села Чепоноси Станіслав Дудка за 11 місяців заробив понад 168 тисяч гривень. Щомісяця в середньому — понад 15 тисяч гривень.
Зарплата старости села Чепоноси Станіслава Дудки. Скріншот відповіді на запит
Також у відповіді на запит йдеться, що староста Пригородоцького старостинського округу Олександр Самотюк мобілізований до ЗСУ 14 червня 2022 року. А з 17 лютого 2023 року вважається зниклим безвісти.
Чи є загальна формула, якою має бути зарплата у голови громади або його заступника
Оклади посадових осіб регулюються постановою Кабінету міністрів України.
"Є базова ставка, а відповідно до неї є преміальні і тому подібне. Я не розумію, чому Кабінет міністрів не може врегулювати зарплати таким чином, щоб вона була належним чином, однозначно у два-три рази більше, ніж мінімальна зарплата, і плюс преміальні, які б нараховувались за досягнення якихось конкретних результатів. Будь-яке преміювання – це не вирівнювання зарплати, це заохочення", — каже Бабʼюк.
Щодо преміювання Бабʼюк каже, що кожна громада приймає положення про преміювання працівників апарату. Є також відповідне роз’яснення щодо преміювання працівників.
"Дуже часто ця проблема полягає у тому, що преміювання йдуть з місяця в місяць, а преміювання – це зазвичай за досягнення якихось результатів. Воно часом виглядає, як просто щомісячна доплата, хоча насправді будь-яке преміювання має бути обгрунтоване", — каже Бабʼюк.
На думку Бабʼюка, у громадах часто вважають, що такі преміювання є способом вирівнювання зарплат, щоб утримувати працівників, щоб вони залишались на роботі та ефективно працювали.
Читати ще
Читати ще
Які зарплати керівників Чудейської громади на Буковині
Читати ще
Які зарплати керівників Конятинської громади на Буковині
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]