«Якщо Путін думає, що йому зійшла з рук Каховська ГЕС, що йому заважає знищити ЗАЕС?» — британський генерал Ширеф

Річард Ширеф, заступник верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі у 2011-2014 роках, генерал британської армії у відставці. Фото: Олександр Брамський / Суспільне

Річард Ширеф — заступник верховного головнокомандувача Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі у 2011-2014 роках, генерал британської армії у відставці, поговорив з Суспільним про майбутній саміт НАТО у Вільнюсі, про те, що Захід мав би зробити через руйнування росіянами Каховської ГЕС, про танки Challenger, контрнаступ України та про російську ядерну зброю в Білорусі.

Чого ми можемо очікувати від саміту НАТО у Вільнюсі й що Альянс таки мав би там запропонувати Україні?

Нині, особливо після руйнування Каховської дамби, критичний момент, щоб надіслати якомога потужніший сигнал Росії від НАТО, примусити її усвідомити реальні наслідки екологічного тероризму, й дати зрозуміти, що подальшої ескалації бути не може. Тож, на мою думку, НАТО має на 100% публічно схвалити мирний план президента Зеленського.

Треба чітко визначити прискорений шлях України до членства в НАТО. Також має зʼявитися дорожня карта, замість ПДЧ. І вона має бути не гальмуванням процесу, а визнанням, що Україна має багато чому навчити НАТО, і нині гарантує країнам Альянсу ефективний захист від війни. Звісно, бореться Україна, але це — війна проти Заходу і це — війна проти того, щоб Україна стала його частиною.

Ще я хотів би побачити узгоджену стратегію НАТО щодо забезпечення військових засобів, необхідних Україні для перемоги. Ми бачимо двосторонні домовленості між країнами НАТО та Україною. Але немає узгодженої стратегії Альянсу, а вона має бути.

Чого ще можна досягти на саміті? Гадаю, про це варто запитати американців, президента Байдена, тому що, зрештою, саме американці дадуть зелене світло членству України в НАТО. Як ми почули від міністра закордонних справ Великої Британії Джеймса Клеверлі, є широкий спектр підтримки прискореного членства України в НАТО, але є й низка тих, хто вагається, блокує цей шлях. Мета цього саміту має полягати в тому, щоб подолати ці блокування.

Джерело

Новости Украины